Wormrot, Torpur, Laxity ODWOŁANY

data: 2 sierpnia 2020, godz. 19:00
miejsce: Drizzly Grizzly (o miejscu)
adres: ul. Elektryków 1, Gdańsk

KONCERT ODWOŁANY

Bilety: 50/60 zł dostępne na www.tickets.drizzlygrizzly.pl

Wormrot (Singapur)
Grindcore’owy Wormrot powstał w 2007 roku. Już dwa lata później zespół został odkryty przez Diga, założyciela Earache Records, z którym to trio z Singapuru jest związane do dzisiaj. Właściciel wytwórni przesłuchał kawałek „Born Stupid”, a następnie całą płytę „Abuse” i nie mógł wyjść z podziwu dla jakości tego materiału oraz ambicji Wormrot, by azjatycki grindcore wynieść poza granice kontynentu. Cel został osiągnięty.

Nie był to też ostatni raz, gdy o kapeli zrobiło się głośno dzięki internetowi. Na początku 2014 roku zdjęcie z koncertu Wormrot zrobione w Mauriac (Francja) stało się viralem, ponieważ w wydarzeniu wzięła udział… koza. Zwierzę o imieniu Biquette (fr. Kózka) niestety opuściła już ten świat, Wormrot zaś gra dalej – i to niezwykle intensywnie, biorąc pod uwagę nie tylko samą muzykę, ale także liczbę koncertów. 2 sierpnia zespół odwiedzi gdańskie Drizzly Grizzly w ramach The Tour od Disgrace UK/EUROPE 2020.

Torpur (Kraków/Warszawa)
Jazgotliwy hardcore punk z opiłkami metalu grany przez gobliny dla goblinów. Zapleśniałe riffy, potępieńcze wrzaski i szczęk łańcuchów rodem z najgłębszych lochów.

Laxity (Kraków/Warszawa)
Weirdo garage punk ze śmietniska z sercem przypiętym zardzewiałą agrafką prosto do ramienia. Znani z paskudnych koncertów i zamiłowania do demontażu armatury sanitarnej.