Wrath of Gods – Vol.4

data: 20 września 2019, godz. 19:00
miejsce: Metro (o miejscu)
adres: ul. Miszewskiego 12/13, Gdańsk

wstęp: 30 zł

METAL DUMA PRODUCTIONS prezentuje:
'Wrath of Gods – Mini Fest' Vol.4
https://www.facebook.com/Wrath-of-Gods-Mini-Fest-978542165669507/
Po zeszłorocznym powrocie kontynuujemy natarcie!

Podczas 4 Edycji na scenie Gdańskiego Klubu Metro zaprezentują się następujące Ekipy:

DIRA MORTIS
https://www.facebook.com/diramortis/
https://www.youtube.com/channel/UCbRp1_0WHYAsN62btOKWLngOldschoolowy death metal nawiązujący do kapel takich jak Grave czy Asphyx. Powstał w 1998 roku w Gorlicach i do dziś serwuje potężną dawkę mrocznego, śmierdzącego trupem muzycznego wpierdolu. Zespół nagrał dotychczas wiele płyt oraz koncertował z kapelami takimi jak Marduk, Immolation, Parricide, Deformed, Antigama, Patologicum, Terrordome oraz Chaos Synopsis.
Dira Mortis obecnie promuje swoje ostatnie wydawnictwo „Psalms of Morbid Existence” wydane pod szyldem Defense Records w roku 2015.

WARDUST
https://www.facebook.com/wardustpoland/https://www.youtube.com/channel/UCu3Qa0uim0dKvXOJQ5Zn1gAZespól powstał na podwalinach takich trójmiejskich kapel jak ANATHEMIZED, MONUMENTUM, ASPERGILLUS FLAVUS, SINCRETIC i VATTYCAN. Członkowie poszczególnych zespołów zawiesili jednakże działalność na paręnaście lat by w końcu w 2011 roku, ponownie zacząć grać i tworzyć nowy materiał pod szyldem WARDUST – grając pełen energii melodyjny death metal z wokalizami w naszym ojczystym języku. Zespół często koncertuje, supportując m.in. Kata, Traumę czy North. W styczniu 2014 zespół wydał EP-kę „NA ORŁA CZEŚĆ !”, a w 2016 kolejną „MARSZ POTĘPIONYCH”.

THEMPEST
https://www.facebook.com/thempestPL/
https://www.youtube.com/user/thempestPL
https://thempest.bandcamp.com/Polski death-metalowy zespół z Olsztyna (Warmia, Polska), utworzony na przełomie lat 2005/2006. W muzyce THEMPEST można odnaleźć liczne wpływy death, black i doom metalu. Zespołowi udało się odnaleźć i rozwinąć swój własny styl, który czerpie inspiracje ze wszystkich powyższych gatunków. Szybkie tempo i ciężkie riffy łączą się z (nie tak) spokojnymi melodiami i sporą ilością symfonicznych sampli. Sam zespół określa swoją muzykę jako „dark-death metal”.

IMMENSE DECAY
https://www.facebook.com/immense.decay/https://www.youtube.com/user/immensedecayPL
Zespół Immense Decay został założony w 2005 roku w Elblągu przez Przemysława „IronMana” Piejdaka i Rafała „Saygona” Sajko. Od 2011 roku występują w składzie: Przemysław „IronMan” Piejdak – gitara / wokal; Rafał „Saygon” Sajko – bas; Arkadiusz „Kozak” Kozakiewicz – bębny. Grupa ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów zagranych na terenie całego kraju, w tym na dwóch festiwalach: „Metal Time” w Nowym Stawie i „Thrash Metal Mania” w Zabrzu (oba w 2010 roku). Zarejestrowali trzy dema oraz trzy albumy. Dwie pierwsze płyty: „KillZone” (2009, proCD-r, wyd. wł.) i „From Ashes till Remains” (2011, CD, Killing Force) zostały bardzo dobrze przyjęte w branżowej prasie. Ostatnie wydawnictwo – „Combat Thrash”, ukazało się w maju 2018 roku w formacie CD nakładem krakowskiej wytwórni Defense Records. Płyta powstawała przez 5 lat i, zdaniem samych muzyków, jest ukoronowaniem dotychczasowej działalności zespołu.