Żurawie, Czechoslovakia, Cinnamon Rolls, Balzam

data: 31 lipca 2021, godz. 19:00
miejsce: Paszcza Lwa (o miejscu)
adres: ul. Kwietna, Gdańsk

KONCERT PRZENIESIONY Z 19.04 NA 25.10 NA 30.07.2021 31.07.2021

Ƶurawie
„Grają „noise rock i inne rzeczy” i to w tych dodatkach tkwi cały urok tego materiału. Bazą jest hałas, uzyskiwany post-hardcore’ową motoryką w stylu Zwidów, a także nieprzekombinowanym natężeniem dźwięków (tu bliżej im do Artykułów Rolnych). Ten uzupełniają emocjonalne i proste teksty o samotności (Nie​/​znajoma), stanach depresyjnych (Nibylandia) i zrezygnowaniu (Koniec świata). Ostatnim, najciekawszym elementem są syntezatory: dodające ciepła i złudnej nadziei (Nie/znajoma), niewielkiego rozmachu (Wnętrzności) i podskórnego pulsu (002). To sytuuje z kolei grupę bliżej Ukrytych Zalet Systemu, choć w wersji młodzieńczej, zupełnie niepolitycznej, a skupionej na własnych uczuciach i percepcji świata.” ~Hałasy i melodie

CZECHOSLOVAKIA
Gra głośną, inspirowaną latami 90. muzykę dla melancholijnych marzycieli. Tym razem dali się porwać wszystkim słodkim melodiom, jakie tylko wpadły im do głowy. Wali od nich słońcem, plażą, latem, beztroską i trójmiejskim luzem. Są bezczelnie, bezpretensjonalnie przebojowi, co nie znaczy, że zrezygnowali z przesterów, fuzzów i noise’a. Wręcz przeciwnie, topią się w nich, ale melodia niczym boja unosi ich na fali. A’more – ich trzecią płytę wydały Koty Records.

Cinnamon Rolls
„Chcieliśmy grać midwest ale mieszkamy w gdańsku więc gramy emo. Duży wpływ na powstanie naszego zespołu miał Sleepy Dog . To po części z jego teledysku wzięła się nasza nazwa i TWINKLY EMO TAPPING RIFFS. Lubimy midwest emo dom i próbujemy w naszej muzyczce przekazać jak najwięcej swoich emocji.”

BALZAM
To post punk, przyprawiony ciemnym brzmieniem nowej zimnej fali. Nasza muzyka jest wypełniona napięciem, a poezja, ironicznie odsyła do pesymistycznej filozofii, i jest wyrwana z ciemnego życia Sopockiego(i nie tylko)podziemia.