1 marca ukaże się „Made In” Czechoslovakia

1 marca 2012 w dawnym kinie, a obecnie Kafe Delfin odbędzie się premiera debiutanckiej płyty „Made in” trójmiejskiego duetu Czechoslovakia, wydany wspólnym nakładem Radia Rodoz i Bajkonur rec.

Skromny, minimalistyczny skład zespołu pokusił się o płytę, która kipi od pomysłów. Oprócz gitary, basu i samplera usłyszymy na niej dźwięki nagrane z powietrza, niepokojącą analogową elektronikę jak i cymbałki. Mamy też dwóch wokalistów, którym daleko do programów typu X-factor, a bliżej do naturalności i szorstkości piosenki barowej.

Teksty Czechoslovakii, w całości po polsku, inspirowane są głównie dzieciństwem, pracą oraz przygodami miłosnymi podanymi w przewrotny, ironiczny i nienadęty sposób. Często bawią się słowem. Jednego z tekstów użyczył zespołowi pisarz Tomasz Piątek. Muzycznie balansują na granicy alternatywnego, rozedrganego rocka spod znaku Ścianki czy Starych Singers, jednak nie brak u nich także delikatniejszych nut przywodzących na myśl np. Ballady i Romanse. Po tych ostatnich odziedziczyli również lekkość, spontaniczność i zamiłowanie do naturalnego, domowego brzmienia Lo-fi, w którym pomyłki dodają tylko uroku. Nastrój płyty waha się między sentymentalnością i melancholią a dobrym humorem i lekką wesołkowatością. Jak w dobrym czeskim filmie…

Materiał nagrali w studiu piolun.com w Gdyni, w dwa ciepłe, jesienne weekendy 2011 roku. Realizacją, produkcją i miksem zajął się Przemysław Lebiedziński a mastering Grzegorza Sawy-Borysławskiego, na taśmie analogowej, w studiu Macca Mastering we Wrocławiu, dopełnił całości nagrania.

Zespół wystąpi razem ze specjalnie zaproszonym gościmi oraz ze specjalnie przygotowanymi analogowymi wizualizacjami tworzonymi na żywo, wstęp wolny!