Behemoth: teledysk „Ov My Herculean Exile” z płyty „Opvs Contra Natvram”

Grupa Behemoth opublikowała teledysk wyreżyserowany przez Zuzannę Plisz do utworu „Ov My Herculean Exile”, który jest pierwszym singlem zwiastującym nowy album zatytułowany „Opvs Contra Natvram”. Płyta zostanie wydana 16 września 2022 r. nakładem Nuclear Blast Recrods. Na terenie Polski album można już zamawiać w pre-orderze na stronie sklepu Mystic Production.

Tracklista płyty Behemoth „Opvs Contra Natvram”


1. Post-God Nirvana
2. Malaria Vvlgata
3. The Deathless Sun
4. Ov My Herculean Exile
5. Neo-Spartacvs
6. Disinheritance
7. Off To War!
8. Once Upon A Pale Horse
9. Thy Becoming Eternal
10. Versvs Christvs

 

Tak lider zespołu Adam Nergal Darski mówi o nowej płycie Behemoth „Opvs Contra Natvram”: Tytuł albumu oznacza pójście pod prąd. To jakby negatyw wartości, moralności i etyki, którym się zdecydowanie sprzeciwiam. Ciągle zmagam się z destrukcyjnymi tendencjami w popkulturze – ograniczanie czy wręcz zakazywanie kultury, media społecznościowe i inne narzędzia, które moim zdaniem są bardzo niebezpieczną bronią w rękach ludzi, którzy nie są absolutnie kompetentni, ażeby osądzać innych. Z perspektywy artysty uważam to za bardzo destrukcyjne, niepokojące i ograniczające. Pokazuję temu wszystkiemu środkowy palec. Na nowej płycie znajduje się utwór zatytułowany Neo-Spartacvs. Spartakus był jednym z najbardziej znanych buntowników w historii – wystąpił on przeciwko najpotężniejszemu imperium wszechczasów. W końcu to ja krzyczę: Jestem Spartakusem, i Ty jesteś nim również!” Chcę rozpalić ten płomień buntu. Jeśli coś wydaje Ci się układać nie tak, jak tego chcesz – zmierz się z tym!

Za produkcję albumu Behemoth „Opvs Contra Natvram” odpowiada sam zespół. Inżynierem dźwięku podczas sesji nagraniowej był Daniel Bergstrand znany ze współpracy mi.n. z Meshuggah, Dimmu Borgir i In Flames, Daniel Bergstrand. Za miks odpowiada Joe Barresi, który pracował z takiki zespołami jak Queens of the Stone Age, Nine Inch Nails, Alice In Chains czy Tool.