Belphegor w B90

UPDATE 23.05.2016: Klub B90 wydał następujące oświadczenie: Sami osądźcie co można powiedzieć o zespole, który ogłasza koncerty na trasie, a po wielu tygodniach z jednego rezygnuje, bo nagle otrzymuję korzystniejszą propozycję w innym miejscu. Belphegor postanowił zrezygnować z koncertu w B90 na korzyść innego miejsca. Bierzemy to na klatę i oczywiście wszystkie pieniądze wydane na bilety zostaną Wam zwrócone.

Austriacka grupa metalowa Belphegor zagra 25 czerwca 2016 r. w gdańskim klubie B90. Bilety w cenie 65 zł (przedsprzedaż) / 75 zł (w dniu koncertu) do nabycia online na tickets.soundrive.pl

belphegor

W zakresie łączenia death i black metalowej sztuki Belphegor urósł do statusu ikony, co dodatkowo potwierdził sukces ich ostatniego albumu. Wszystko jest tu w doskonałej równowadze, co jest zarazem ekscytujące oraz niebezpieczne. „Conjuring the Dead” stanowi idealne uchwycenie blackened death metalu – bez trudu splata ze sobą dwa gatunki, a następnie rozdziela je tak, aby każdy mógł zabłysnąć i niepostrzeżenie ponownie połączyć się w jedno – przekonywał Sammy O’Hagar z portalu Metal Sucks. Ponadto w nagraniach do materiału gościnnie wystąpili Glen Benton z Deicide oraz Attila Csihar z Mayhem.

Pod koniec stycznia zespół rozpoczął próby do nagrań kolejnego, jedenastego krążka, o którym Helmuth Lehner (lider Belphegor) mówi: Na tym jeszcze niezatytułowanym albumie spróbujemy rozwinąć i wynieść na wyższy poziom wszystko, co dotąd robiliśmy. Mam przeczucie, że to najsilniejszy skład, z jakim kiedykolwiek wszedłem do studia. Premiera materiału zaplanowana jest na koniec 2016 roku lub początek 2017, ale już podczas występu w Gdańsku będzie można usłyszeć nowe utwory oraz klasyki pokroju „Bondage Goat Zombie”.