Dead Can Dance w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku ODWOŁANY

UPDATE 06.09.2022 Koncert Dead Can Dance w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku został odwołany. Jak poinformował zespół, „ze smutkiem i żalem jesteśmy zmuszeni odwołać nadchodzącą trasę koncertową w Europie i Ameryce Północnej z powodów zdrowotnych. Dziękujemy naszym wiernym fanom za wsparcie. Prosimy o kontakt z bileterią w celu uzyskania zwrotu środków za zakupione bilety.”

Grupa Dead Can Dance wystąpi 26 października 2022 r. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku w ramach trasy Europa 2022. Będzie to ich drugi koncert w tym roku w Polsce – 5 maja zespół Lisy Gerrard i Brendana Perry’ego zagra w łódzkiej Atlas Arenie.

Dead Can Dance zostało założone w 1981 r. przez pochodzącą z Australii Lisę Gerrard i Brytyjczyka Brendana Perry’ego. Twórczość zespołu to oryginalne spojrzenie na muzykę dawną, ludową i plemienną. Po wydaniu siedmiu albumów studyjnych grupa rozpadła się w 1998 roku. W 2005 reaktywowali się na trasę koncertową, a w 2011 wznowili w pełni działalność wydając od tego czasu dwie płyty. 12 czerwca 2013 r. wystąpili po raz pierwszy w Trójmieście dając koncert w Operze Leśnej w Sopocie.

Bilety na koncert w Gdańsku w sprzedaży poprzez eBilet od 20 kwietnia.