Dog Eat Dog z „All Boro Kings” w Parlamencie

Na trzy koncerty przyjedzie do Polski grupa Dog Eat Dog. Będzie można ich zobaczyć m.in. 25 kwietnia 2015 r. w klubie Parlament w Gdańsku. Amerykanie przyjadą z wyjątkowym repertuarem, ponieważ oprócz klasycznych hitów zespołu usłyszymy cały materiał z ich kultowego albumu „All Boro Kings”, który obchodzi w tym roku 20-lecie.

DOG EAT DOG (USA) hardcore punk, metal, rap:

Była druga połowa maja roku 1994. Kurt Cobain zastrzelił się ponad miesiąc wcześniej, a spopularyzowany przez jego Nirvanę grunge, zaczął powoli tracić na znaczeniu. Tymczasem na Wschodnim Wybrzeżu USA działał zespół Dog Eat Dog, który w tym okresie wydał niesamowity debiutancki materiał. Materiał, który wlał mnóstwo świeżości i radości do ostrego grania. Nosił tytuł „All Boro Kings”.

Tak, to było już 20 lat temu. 24 maja 1994 roku Roadrunner wydał debiut Dog Eat Dog, na którym Amerykanie po prostu fantastycznie zmieszali metal, hard core, rap, a dzięki sekcji dęciaków trwającą nieco ponad 35 minut całość doprawiono soulowo-funkowym klimatem. Nikt wcześniej nie zrobił tego tak dobrze jak oni. Do tego Dog Eat Dog nie bawili się w politykowanie, koncentrując się raczej na luzackim spędzaniu czasu. „No guns just blunts we kick this just for fun” – to fragment tekstu kawałka „No Fronts”, największego hitu kapeli z albumu „All Boro Kings” (600 tys. sprzedanych kopii na świecie!). Ale dobrych numerów na albumie było więcej, choćby „Strip Song”, „If These Are Good Times”, „Who’s The King”. W tej ostatniej gościnnie pojawił się Darryl Jenifer z legendarnych Bad Brains.

Dlaczego tyle jest o „All Boro Kings”? Bo z okazji okrągłej rocznicy Dog Eat Dog na koncertach w Polsce zagrają ten materiał w całości! Promowali go u nas już 20 lat temu (koncertowali wtedy razem z Biohazard). Teraz czasy są oczywiście inne, podobnie skład zespołu. To, co było dwie dekady temu pamiętają tylko basista Dave Neabore i wokalista John Connor. Ale kawałki z „All Boro Kings” nic się nie zestarzały, są uniwersalne i porywają do zabawy tak samo skutecznie jak kiedyś. Dog Eat Dog live to niesamowity żywioł, kapitalna energia. Jeśli dodać do tego, że zagrają cały swój kultowy debiut oraz najlepsze numery z pozostałych płyt, nie pozostaje nic innego, jak tylko zaznaczyć sobie odpowiedni dzień w kalendarzu. I wyluzować się na maksa.

25 kwietnia (sobota) 2015 r.
Gdańsk, klub Parlament, ul. Św. Ducha 2
Bilety: 55 zł (I pula) / 65 zł (przedsprzedaż) / 75 zł (w dniu koncertu)
Do nabycia:
55 zł (I pula) – www.pwevents.pl/pl/bilety
65 zł – ticketpro, ebilet, eventim, parlament, lotto (ch manhattan)

dog eat dog