Gojira zagra w klubie B90 w Gdańsku

Francuska grupa metalowa Gojira zagra 6 czerwca 2017 r. w klubie B90 w Gdańsku. Muzycy promować będą swój najnowszy album zatytułowany „Magma”, który ukazał się w ubiegłym roku. Biletów nie ma już w oficjalnej sprzedaży – koncert został wyprzedany. W roli supportu zobaczymy polskich wykonawców takich jak Obscure Sphinx i MOAFT.

19:00 – Drzwi
19:30-20:00 – MOAFT
20:20-21:00 – Obscure Sphinx
21:30-… – Gojira

GOJIRA (Francja) techniczny death metal, groove metal, thrash, metal progresywny:
Ciężka praca popłaca. A na pewno popłaciła w przypadku Gojiry. Formacja z francuskiego miasta Bayonne (od którego wzięło się określenie „sumy bajońskie”) w 2016 roku obchodziła 20-lecie istnienia, zagrała genialny koncert w Polsce i dostąpiła również uznania, jakie niewielu zespołom grającym tak wymagającą muzykę metalową jest dany – otrzymała dwie nominacje do Grammy. Wprawdzie żadnej statuetki nie dostała, ale status zespołu i promocyjne znaczenie nominacji są nie do przecenienia. Gojira, czyli: Joe Duplantier (śpiew, gitara), Mario Duplantier (perkusja), Christian Andreu (gitara) i Jean-Michel Labadie (gitara basowa), na to wyróżnienie z pewnością zasłużyła kapitalnym albumem „Magma” z czerwca 2016 roku, na którym pokazała, że po dwóch dekadach na scenie można dać fanom coś nowego, wciąż można tworzyć świeżą, fascynującą muzykę. Nic dziwnego, że album, który Gojira, cały czas promuje, zdobywał czołowe miejsca w rocznych podsumowaniach. Śledząc dokonania Francuzów, począwszy od płyty „From Mars To Sirius” aż do wspomnianej „Magmy”, trudno jest nie wyjść z podziwu, jak genialną ewolucję przeżyła kapela.

Francuzi dalecy są od tego, aby spoczywać na laurach, czy przesadnie chełpić się triumfem. Niezmiennie pozostają przemiłymi, zaskakująco skromnymi, ciężko pracującymi ludźmi, którzy w Polsce mają mnóstwo fanów i podczas każdej wizyty określają ją drugim domem. Zawsze znajdą czas, aby strzelić sobie z fanami fotkę po koncercie (albo przed), przybić piątkę, złożyć autograf. Jednak wcześniej zawsze jest koncert, porywający, pełen genialnej energii i naładowany troską o środowisko naturalne w piosenkach. Metallica nie zaprasza byle kogo do roli supportu, a Gojira dostąpiła tego zaszczytu niejeden raz.

Zagrają:
GOJIRA (Francja) progresywny death metal, groove metal
+
Obscure Sphinx (Warszawa, Polska) doom metal, post metal, post rock
MOAFT (Polska) różne barwy rockowej alternatywy

Kiedy: 6 czerwca (wtorek) 2017
Gdzie: Gdańsk @ B90, ul. Doki 1
Bilety: 99 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions i B90