Haken w gdyńskim Uchu

Grająca progresywnego rocka/metal grupa Haken zagra 12 czerwca 2016 r. w klubie Ucho w Gdyni.

Bilety dostępne w serwisie Biletomat.pl
55 zł ulgowe/studenckie, 65 zł normalne, 75 zł w dniu koncertu (w kasach klubu Ucho)

Zespół Haken ma w swoim dorobku 3 albumy: Aquarius 2010, Visions 2011, oraz Mountain 2013. W roku 2014 zespół wydał EP-kę opartą na na trzech utworach z dema Enter the 5th dimension z roku 2008. Pierwsze dwa albumy wydane rok po sobie skupiły uwagę słuchaczy na całym świecie. Ukazały bowiem niesamowity kunszt wirtuozowski członków zespołu oraz fantastyczna wyobraźnię twórczą która objawia się w zgrabnym, czasami humorystycznym łączeniu rozmaitych styli muzycznych. Haken zaskakuje również bogactwem przebiegów melodyczno-harmonicznych i rytmicznych, które w swojej złożoności onieśmielają nawet największych fanatyków rocka progresywnego. Wszystko to spowodowało że zespół szybko został okrzyknięty nowym objawieniem światowego PROG-a, a fani nie mogli doczekać się następnych płyt.

Lata 2013-2014 to wydanie The Mountain i EP Restoration oraz wielki sukces zespołu. Muzycy ewidentnie dojrzeli i odeszli od pierwszoplanowej wirtuozerii na rzecz bardziej spójnego i melodyjnego brzmienia. Sam Mike Portnoy (ex Dream Theater) powiedział na łamach prasy, iż The Mountain to najlepsza płyta roku 2013, a portale branżowe takie jak: metalunderground.com, perfectprog.com , progmetalzone.com, The Prog Report oceniły ją na maksymalną ocenę pięciu gwiazdek.

Rok 2016 zapowiada się fantastycznie dla fanów zespołu Haken. Affinity ukaże się 29 kwietnia i już zbiera fantastyczne recenzje:
Progressive Music Planet 10/10: Affinity is a clear contender for album of the year.
PROGRadar: Easily their most impressive album, 'Affinity’ solidifies Haken as one of the best bands that modern Prog has to offer and their potential for the future appears limitless.

Na trasie AffiniTour v1.0 zespołowi Haken towarzyszyć będą dwa fantastycznie zapowiadające się zespoły z Norwegii: Rendezvous Point w składzie którego gra znany i ceniony na świecie perkusista zespołu Leprous – Baard Kolstad i zespół Arkentype.

HAKEN
Ross Jennings – wokal
Richard Henshall – gitara, Klawisze
Raymond Hearne – perkusja
Charles Griffiths – gitara
Diego Tejeida – klawisze
Conner Green – gitara basowa

haken