Heroes of Vintage: klasycy polskiego rocka w Sopocie

Zatoka Sztuki w Sopocie i Krzysztof Skiba zapraszają na festiwal polskiej muzyki rockowej Heroes of Vintage. 26-27.09.2014 odbędą się koncerty największych gwiazd muzyki rockowej lat 80′ i 90′: BiG CyC, Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Róże Europy oraz jubileusz 35-lecia twórczości zespołu Oddział Zamknięty !

Festiwal Heroes of Vintage to nowy trójmiejski festiwal będący hołdem złożonym muzyce rockowej i jej wpływowi na całe pokolenie Polaków i historię Polski, szczególnie w latach przełomu.Nasz Festiwal to powrót do złotych czasów polskiego rocka, kiedy to ta genialna muzyka poruszała serca i umysły odbiorców, słowa miały głęboki sens, a wykonawcy byli prawdziwymi bohaterami trudnej rzeczywistości czasów PRL-u , a następnie raczkującej młodej demokracji.

Festiwal to nie tylko doskonałe koncerty ale również bogaty program wydarzeń poświęconych tematyce polskiej popkultury lat 80-tych i 90-tych.

Dzień Pierwszy : 26.09:

Wernisaż wystawy, która pokazuje działania artystów w walce z władzami PRL-u, po przez demonstracje, happeningi i performance, m.in. dokumentacja działań Pomarańczowej Alternatywy, druga cześć to zdjęcia zza kulis największych wydarzeń muzycznych lat 80’ i 90’ np. festiwalu w Jarocinie.

Koncerty:

Koncert konkursowy:
Latające pięści
Be.my
Czarne Kwiaty Official
Milky Wishlake
We Artists

Koncert gwiazdy:
Big Cyc

Dzień Drugi : 27.09

BIMBROWNIA ARTYSTYCZNA czyli SEKS, BUNT I PUNK ROCK w czasach PRL-u – Dyskusja z udziałem: Leszka GNOIŃSKIEGO (współautora filmu „Beats of Freedom” o polskiej muzyce rockowej lat 80., współautora Encyklopedii Polskiego Rocka, autora książek o zespołach Kult i Myslovitz) Waldemara „Majora” FRYDRYCHA (twórcę niezależnego ruchu happeningowego Pomarańczowa Alternatywa w czasach PRL-u, autora książek o happeningach m.in. Żywoty Mężów Pomarańczowych, Gamonie i Krasnoludki), Krzysztofa MIELEWCZYKA (byłego perkusisty słynnej grupy punkowej Deadlock, autora książki o seksie w czasach PRL-u pt. „Lubieżna częstotliwość”) oraz Krzysztofa SKIBY (frontmen’a grupy Big Cyc, autora książki „Artyści, wariaci , anarchiści – opowieść o gdańskiej alternatywie lat 80.” oraz „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa Historia” o happeningach lat 80). Dyskusja będzie połączona z promocja książek „Lubieżna częstotliwość” Krzysztofa Mielewczyka i „Majora” Waldemara Frydrycha oraz „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa Historia” Krzysztofa Skiby.

Blok filmowy poświęcony popkulturze lat 80

BEATS OF FREEDOM – ZEW WOLNOŚCI (rock), Political Dress (moda), Toys (zabawki, zabawa)

Muzyczny pchli targ

Koncerty:
Laureat konkursu I dnia festiwalu

Sztywny Pal Azji
Róże Europy
Kobranocka
Oddział Zamknięty
(jubileusz 35 lecia)

Więcej informacji na temat zespołów znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu: www.heroesofvintage.pl

null