Jordan Rudess (Dream Theater) nagra płytę w Trójmieście

Jordan Rudess, klawiszowiec amerykańskiego zespołu Dream Theater przyjedzie do Trójmiasta jesienią by nagrać płytę z polską orkiestrą Sinfonietta Consonus, znaną głównie ze współpracy z zespołami/gwiazdami muzyki rocka/metalu progresywnego z całego świata oraz niedawno wydanej płyty „Symphonic Theater of Dreams – a Symphonic Tribute to Dream Theater”.

Jordan Rudess o wyborze Sinfonietta Consonus: „Doświadczenie orkiestry nabyte podczas prac nad muzyką Dream Theater sprawiło, że są idealnym wyborem do nagrań mojego symfonicznego albumu.”

Wstępnie próby oraz sesje nagraniowe miały odbyć się w lipcu i sierpniu. Ostatecznie terminy zostały przełożone na wrzesień oraz październik. Podczas pobytu Jordana Rudessa w Polsce planowana jest konferencja prasowa oraz koncert z udziałem artysty. Więcej informacji wkrótce.

Symphonic Theater of Dreams to hołd złożony grupie Dream Theater, która od ponad dwudziestu lat cieszy się uwielbieniem fanów na całym świecie. Jeden z nich, Michał Mierzejewski, założyciel orkiestry symfonicznej Sinfonietta Consonus, latem 2010 r. wpadł na pomysł, by przedstawić utwory DT w „klasycznych” aranżacjach. Oczywiście, większość fanów pamięta koncert z 2006 r.,
kiedy Dream Theater wystąpili w słynnym Radio City Music Hall w Nowym Jorku z pełną orkiestrą symfoniczną, ale tym razem chodzi o coś innego…

Michał Mierzejewski – ur. 17 grudnia 1989r. w Olsztynie. Kompozytor, aranżer, dyrygent, założyciel orkiestry Sinfonietta Consonus. W 2010 roku podjął studia w Akademii Muzycznej w Gdańsku (specjalność – kompozycja). Michał Mierzejewski aktywnie bierze udział w różnorodnych międzynarodowych projektach muzycznych. Współpracuje z wieloma artystami z całego świata. Specjalizuje się w muzyce współczesnej, filmowej, kameralnej oraz orkiestracjach i opracowaniach. W muzyce rozrywkowej współpracuje z takimi zespołami i artystami jak Affector, Flying Colors, Bad Salad, Jordan Rudess, Mike Portnoy, Neal Morse.

Sinfonietta Consonus
Założycielem orkiestry jest Michał Mierzejewski. Orkiestra powstała w październiku 2008 roku. Składa się głównie ze studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku. Głównym dyrygentem orkiestry jest Ariel Ludwiczak.

Symphonic Theater of Dreams