Luxtorpeda w gdyńskim Uchu

Grupa Luxtorpeda powraca z kolejnym koncertem do Trójmiasta. Już w najbliższą sobotę zagrają w gdyńskim klubie Ucho. W trakcie koncertu nie zabraknie najpopularniejszych utworów grupy, w tym przede wszystkim tych pochodzących z najnowszego albumu „MyWasWyNas”

Luxtorpeda + WhitePin
25 listopada
Klub Muzyczny Ucho / Gdynia
godzina: 20:00
FB: https://www.facebook.com/events/1576186759079753/

Bilety:
39 zł (http://pwevents.pl/bilety/luxtorpeda-ucho-gdynia/531/0)
44 zł (przedsprzedaż)
49 zł (w dniu koncertu)
Dostępne: Pwevents.pl, Eventim, Ticketpro, Biletomat, Ebilet, Klub Ucho, Salon Muzyczny Puls

Luxtorpeda / fot. Dariusz Parchem

Zespół LUXTORPEDA powstał w 2010 roku z inicjatywy Roberta Friedricha gitarzysty i wokalisty znanego z takich formacji jak Acid Drinkers, Turbo, Flapjack, Arka Noego, 2Tm2,3 i KNŻ. Do współpracy muzyk zaprosił gitarzystę Roberta Drężka, basistę Krzysztofa Kmiecika, związanych wcześniej z Armią oraz z formacją 2Tm2,3 oraz perkusistę Tomasza Krzyżaniaka, znanego wcześniej z Turbo i Armii. W 2011 roku w trakcie nagrywania albumu skład uzupełnił wokalista Przemysław Frencel, raper znany z hip-hopowego duetu 52 Dębiec.

Debiutancki album zatytułowany LUXTORPEDA z 2011 roku jest połączeniem brzmień garażowo-punkowo-rockowych, teksty mówią o życiu każdego człowieka, o walkach, upadkach, powstaniach, ciemnościach i nadziei. Płytę promują teledyski zrealizowane do utworów „Niezalogowany”, „Autystyczny” i „Za wolność”.
Zespół dał się poznać szerszej publiczności podczas Jarocin Festiwal 2011 oraz podczas 17 edycji Przystanku Woodstock 2011 a utwór „Autystyczny” wspiął się na pierwsze miejsca wielu list przebojów, między innymi w radiowej Trójce, Eska Rock i Antyradiu. LUXTORPEDA otrzymała 4 nominacje do nagrody „Fryderyk” za 2011r., otrzymując statuetkę w kategorii Najlepsza Płyta Rockowa.
9 maja 2012r. ukazała się druga płyta LUXTORPEDY zatytułowana „Robaki”, szybko zdobywając tak samo jak pierwsza status „złotej płyty”. Drugi krążek promują teledyski do utworów „Hymn” i „Wilki dwa”..

Rok 2012 przyniósł Luxtorpedzie występy na największych festiwalach w Polsce, u boku takich wykonawców jak Slayer, Metallica czy Machine Head, POD, Motorhead, Limp Bizkit, Sabaton . Zespół otrzymał również „Złotego Bączka”- nagrodę publiczności Przystanku Woodstock. W roku 2013 zespół Luxtorpeda otrzymał 3 nominacje do nagrody Fryderyki 2012

W 2014 roku ukazał się 3 album zespołu pod tytułem „A Morał Tej Historii Mógłby Być Taki, Mimo Że Cukrowe To Jednak Buraki”. Ostanie płyta pt. „MyWasWyNas” wydana została w 2016 r.