Machine Head w klubie B90 w Gdańsku

Amerykanie z Machine Head zagrają 13 września 2015 w klubie B90 w Gdańsku. Bilety do kupienia na pwevents.pl (99 zł), Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat (120 zł). W dniu koncertu będą kosztować 140 zł. Machine Head zagra także 14 września w Warszawie (Progresja) i 15 września w Krakowie (Fabryka).

machine head

MACHINE HEAD (USA) thrash metal, groove metal:
Ponad 20 lat temu urwali fanom thrashu łby płytą „Burn My Eyes”. Od tamtej pory Machine Head stara się robić wszystko, aby owe łby pozostały urwane. Na płytach wychodzi im różnie, choć od lat naprawdę nieźle. Za to na żywo cały czas miażdżą. Nie biorą jeńców, pozostawiając za każdym razem na maksa podjaranych fanów z opadniętymi szczękami.

Kalifornijską załogą niezmiennie od blisko 25 lat dowodzi Robb Flynn. To on ma decydujące zdanie o kompozycjach, brzmieniu, setliście, wypłacie zapewne też. Trzeba przyznać, że od czasu wydania w 2003 roku płyty „Through The Ashes Of Empires”, podejmuje trafne decyzje artystyczne. Każda z kolejnych płyt była coraz lepsza, osiągała też lepsze wyniki sprzedaży. Album, który Robb, Phil Demmel, Dave McClain i Jared MacEachern, będą promować w Polsce, czyli „Bloodstone & Diamonds”, nie tylko zachwycił recenzentów (prestiżowy „Kerrang!” dał mu 5 na 5 gwiazdek), lecz również świetnie radził sobie na listach, meldując się na szóstym miejscu oficjalnego notowania w Niemczech i na 21. pozycji „Billboardu”. Z niego na pewno Machine Head zagra parę numerów, które pomiesza z klasykami sprzed lat.