Marla Cinger z EP-ką w Oknie

Już jutro, 3 grudnia w gdańskim Teatrze w Oknie (ul. Długa50/51) odbędzie się premiera EP-ki „Hexagon” grupy Marla Cinger.

Marla Cinger to autorski projekt Asi Kucharskiej, basistki Kiev Office. Kobieca alternatywa splata się z akustycznymi brzmieniami i ironicznymi tekstami, nie tracąc na przebojowości. W zespole wspomagają Kucharską znani m. in. z zespołów Kiev Office i Karol Schwarz All Stars: Michał Miegoń (gitara elektryczna), Artur Bieszke (gitara akustyczna) i Krzysztof Wroński (perkusja).

Zespół wydał w 2010 roku debiutancki album „Congs”, który został bardzo dobrze przyjęty przez krytyków. Grupa zdobyła sporą lokalną popularność, ugruntowaną całym szeregiem wysoko ocenianych koncertów, promujących debiutancką płytę. Marla grała m .in. na festiwalu Globaltica, oraz u boku takich grup jak Pustki, Cukunft czy Hotel Kosmos. Zespół występował również z powodzeniem na koncertach na Litwie podczas 'Pomorskiego Jesiennego Bigosu Artystycznego’ jesienią 2010 roku. Piosenki zespołu oprócz anten radiowych pojawiły się mi.n w cyklicznym programie TVP Polonia 'Gra w Miasta’.

Singiel „Mosty i Lasy” ukazał się na składance Gdynia w Stereo wydanej przez czasopismo Bliza, oraz na składance wydawnictwa Nasiono Records „nasiono sampler vol.2” dodanej do dystrybuowanego ogólnopolsko magazynu Lampa.

Drugie wydawnictwo zespołu, EP pod tytułem „Hexagon” to artystyczny krok naprzód. Elektroniczne brzmienia perkusji splatają się z brzmieniem półakustycznego basu i charakterystycznym głosem Asi. Album został nagrany i wyprodukowany przez Tomasza Garstkowiaka znanego m. in. z Old Time Radio, a zmasterowany przez Michała Jacaszka, cenionego artystę muzycznego i producenta. EP wychodzi nakładem Nasiono Records.