Absyntia i State Urge zagrają w Versalce

Już w najbliższy czwartek 8 grudnia w sopockim klubie Versalka (ul. Boh. Monte Casino 63) odbędzie się koncert dwóch trójmiejskich grup State Urge oraz Absyntia. Po koncercie przewidziano rockowe afterparty aż do ostatniego gościa. W sprzedaży dostępne będą również płyty Absyntii „Nocne historie”, „Korytarze EP” (15 zł) oraz EPka „Underground Heart” zespołu State Urge. Wstęp na koncert – 10 zł.

Koncert objęty patronatem medialnym portalu rock3miasto.pl

19:30 – Otwarcie bram
20:00 – State Urge
21:15 – Absyntia

State Urge:
Zespół z Gdyni utworzony z inicjatywy czterech młodych muzyków: Marcina Bocheńskiego – perkusja, Marcina Cieślika – gitara i wokal, Krystiana Papiernika – gitara basowa i Michała Tarkowskiego – instrumenty klawiszowe. Dzięki podobnym gustom i inspiracjom wspólnie tworzą muzykę od 2009 roku. State Urge to muzyka szeroko rozumiana jako Art Rock. Twórczość zespołu wyróżnia się bogatą warstwą brzmieniową i w dużej mierze opiera się na improwizacjach instrumentalnych, które zawierają w sobie elementy bluesa, jazzu, a nawet muzyki klasycznej.

State Urge to nie tylko muzyka. Fascynacja całą oprawą koncertów sprawia, że zespół z chęcią bawi się światłami, dymem, projekcjami wizualnymi. Ich koncerty są więc również ciekawym widowiskiem wizualnym, co wskazuje na szersze spojrzenie na twórczość artystyczną.

Zespół z sukcesem pojawił się na scenie muzycznej grając wiele udanych koncertów w Trójmiejskich klubach. Poza granicami Trójmiasta zespół miał przyjemność grać także w Warszawie oraz w Dolinie Charlotty koło Słupska. Twórczość zespołu została doceniona również przez redaktora Piotra Kaczkowskiego, dzięki któremu ich muzyka zagościła w eterze radiowej „Trójki”. Ostatnim sukcesem grupy jest wydanie EPki-dema, która została ciepło przyjęta przez recenzentów i publiczność. Na najbliższych koncertach z pewnością będzie możliwość otrzymania tego wydawnictwa.

Aktualny repertuar koncertowy składa przede wszystkim z muzyki autorskiej, ale czasem także z coverów. Na niektórych koncertach State Urge będzie okazja usłyszeć utwory zespołów takich jak The Doors, Pink Floyd, Archive oraz innych.

Projekcje, soundscape’y i inne atrakcje. Chcemy wprowadzić elementy, których nie mogliście wcześniej zobaczyć na zwykłych koncertach. Z eventu na event będziecie mieli okazję uczestniczyć w coraz bardziej niezwykłym show!!!

www.stateurge.com
www.stateurge.bandcamp.com
www.facebook.com/stateurge

Absyntia:
Muzyka Absyntii to połączenie ognia, hipnotycznej atmosfery oraz przenikających melodii czego najlepszym dowodem są pełne energii występy na żywo. Styl muzyczny zespołu oscyluje pomiędzy psychodelicznymi brzmieniami gitarowymi, rock’n’rollową żywiołowością oraz akustyczną przestrzenią dopełnioną o nutę klasyki.

Absyntia powstała w Gdańsku w 2008 roku. Przez trzy lata zespół zagrał ponad 60 koncertów (głównie w Trójmieście) oraz wydał dwie płyty: 'Nocne historie’ (2009 Demo) oraz 'Korytarze’ (2011 EP). Do dwóch utworów z najnowszego wydawnictwa (Szaman i Lonely Streets of Illusions) udało się wyprodukować teledyski obecnie dostępne na YouTube. Autorskie kompozycje Absyntii z pierwszej i drugiej płyty pojawiały się w audycjach alternatywnych Trójki Polskiego Radia, Radia Euro, Pro Radia, Megastacji Rock i innych rozgłośni oraz portali. W kwietniu 2011 roku zespół zagrał koncert akustyczny w studiu S4 Radia Gdańsk dla audycji Strefa Muzyki, a w najbliższym czasie planuje koncerty w większych polskich miastach tak aby klimaty muzycznego absyntu rozlały się po całym kraju.

www.myspace.com/absyntiaband

Obecny skład: Piotr Truchel- wokal, gitary Mariusz Królikowski-bas Michał Świerzyński -gitara elektryczna elektryczna, Tadeusz Dobrzyński-perkusja, Kasia Duzdal- skrzypce