Męskie Granie w gdańskim B90

3 sierpnia w gdańskim klubie B90 na terenie Stoczni odbędzie się jeden z koncertów kolejnej edycji imprezy Męskie Granie. Dyrektorami artystyczni tegorocznej odsłony są Katarzyna Nosowska i O.S.T.R. W Gdańsku zobaczymy następujących wykonawców:

BRODKA + Nosowska, O.S.T.R. + Michał Urbaniak, 2Cresky Feat. Lach, Domowe Melodie, Hey, Łagodna Pianka, Mela Koteluk , Muchy, Öszibarack, Patti Yang Group, TRÈS.B

Strefa Art:
Martyna Czerwińska, Marek Mielnicki, Paweł „Spider” Pająk, Magdalena Wosińska

Eksperymenty słowne, wokalne i stylistyczne, niezależność i konsekwencja, poszukiwanie nowych tematów i brzmień to wszystko, co cechuje twórczość Katarzyny Nosowskiej. Żonglerka znaczeniami, bezkompromisowa szczerość, wyostrzony zmysł obserwacji, kreatywność muzyka i producenta są znakiem rozpoznawczym O.S.T.R. O tym, co powstanie z połączenia dwóch wybitnych osobowości, będzie mogła się przekonać publiczność Męskiego Grania 2013.

„Bywa, że z pozornie mało spójnych składników powstaje szalenie interesujący dla kubków smakowych koktajl. Tak widzę mieszankę Ostrego i Nosowskiej. To prawdziwe porozumienie poza stylami, dowód na istnienie płaszczyzny wrażliwości i pasji, na której spotkać może się każdy, z każdym. Adam jest dla mnie dodatkowych źródłem zasilania” – tak o współpracy z O.S.T.R wypowiada się Katarzyna Nosowska.

O swojej roli w wydarzeniu tak powiedział O.S.T.R: „Mianowanie mnie na dyrektora artystycznego Męskiego Grania 2013 jest niespodziewanie wielkim zaskoczeniem, traktuję to jako wyróżnienie. Najważniejsza jest dla mnie miłość do muzyki oraz możliwość współpracy z ludźmi, którzy podchodzą do niej ambitnie. Człowiek uczy się całe życie, a współpraca z takimi muzykami poszerza zasób wiedzy.”

„Mamy dwóch wyjątkowych dyrektorów artystycznych i powstałą z synergii ich wzajemnych inspiracji jedną wizję tegorocznej edycji. Fani muzyki z pewnością mogą się spodziewać rzeczy wyjątkowych, które zrodziły się z tej niecodziennej kolaboracji” – powiedział Marcin Filipiak, kierownik marki Żywiec.

Szczegóły: www.meskiegranie.pl

meskie granie