Milczenie Owiec wydaje nowy album „Niepokoje”

Grupa Milczenie Owiec po 11 latach wydaje drugi album! Płyta zatytułowana „Niepokoje” będzie miała swoją premierę 26 lutego 2016 r. Album można zamawiać na stronie wydawcy – www.mjmmusic.pl. Tego samego dnia ukaże się też reedycja debiutanckiego krążka „Twarze”.

milczenie owiec devil horns open air 2014

Kompozycje znajdujące się na płycie „Niepokoje” powstawały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Odwołują się one do wrażliwości tych fanów mocnego rocka, którzy poszukują w tej muzyce czegoś więcej niż tylko przysłowiowego młócenia. Specyficznego charakteru dodaje kobiecy wokal i polskie teksty skupione wokół życiowych dylematów – zagubienia i prób odnalezienia się w nieustannie i szybko zmieniającym się współczesnym świecie.

Warstwa muzyczna nowego krążka to wypadkowa inspiracji hołdujących zarówno uznanym za klasyczne odmianom rocka lat 90-tych (grunge), czy 80-tych (rock progresywny), jak również sięgających do nowoczesnych nurtów szeroko pojętej muzyki rockowej. Za produkcję brzmienia utworów odpowiadają Szymon Sieńko i Mateusz Sieńko.

Graficzna oprawa okładki albumu, nawiązująca do jego tytułu, przedstawia rzeźby uznanego artysty rzeźbiarza – Jarosława Urbańskiego.

Premiera płyty „Niepokoje”, wyznaczona jest na 26 lutego 2016 roku. Do tej pory wydawnictwo zapowiadały trzy oficjalne single: „Bunt”, „Przyjdą tu” i „Ćma”, jednak już na początku lutego pojawi się kolejny utwór firmujący nadchodzący krążek.

Tracklista:
01. Niepokoje
02. Cela
03. Degradacja
04. Przyjdą tu
05. Kokon
06. Ćma
07. Bunt
08. Niewiele
09. Zapytaj mnie czy cię kocham
10. Koma
11. To koniec
12. Mgła