Mystic Festival 2023: Dismember, Nothing More, Wolfheart, Molybaron, Bombus, Black Mirrors

To nie koniec tegorocznych ogłoszeń Mystic Festival 2023 na ten rok. Do składu dołączyli Dismember, Nothing More, Wolfheart, Molybaron, Bombus, Black Mirrors.

Dismember
Aaarrrrgghhh!!! Niewiele zespołów odważyłoby się zatytułować swoją płytę po prostu „Death Metal”, ale jeśli nie oni, to kto? Żywy wzorzec szwedzkiej szkoły martwej muzyki, gęsty strumień posoki przetłumaczony na dźwięki, nieprzyzwoitość, obscena i ponadprzeciętne zdolności zabójcze – Dismember to królowie tego plugawego gatunku, klasycy death metalu w najczystszej postaci. W 2022 będą siać zniszczenie w Stoczni, za co z góry serdecznie dziękujemy.

Nothing More
Prosto z Teksasu przybywają Nothing More, ze swoim metalem progresywnym i agresywnym zarazem. Trzykrotnie nominowani do nagrody Grammy, w mijającym roku przypomnieli o sobie albumem „Spirits”. „Muzyka i wokal są tak intensywne i dramatyczne, że z pewnością doceniłbym to na żywo, będąc częścią tłumu” – czytamy w jednej z recenzji. Nie ma sprawy, zapraszamy do Gdańska.

Wolfheart
Głodne wilki z Karelii. Przewodnikiem stada jest Tuomas Saukkonen, znany wcześniej m.in. z Before The Dawn i Dawn Of Solace. Wydana w 2022 roku szósta płyta Wolfheart nosi tytuł „King of the North”, co dobrze oddaje i możliwości, i ambicje Wolfheart na terytorium zwanym melodyjnym death metalem.

Molybaron
Irlandzko-francuska grupa, która ma tylko dwa albumy w dorobku – „MolyBaron” i „The Mutiny” – ale już zasłużoną opinię jednego z najciekawszych europejskich przedstawicieli alternatywnego metalu. „Gdy krytycy opisują naszą muzykę, najczęściej czytam, jaką trudność sprawia im zakwalifikowanie nas do jakiegoś gatunku: czy to rock, czy to metal, metal progresywny, groove metal?” – wylicza wokalista i gitarzysta Gary Kelly – „W sumie uważam, że wszystkie z powyższych”. Pełna zgoda.

Bombus
Więcej reprezentantów Szwecji w programie, to więcej riffów, przy których karki same zginają się do headbangingu. Bombus z Göteborga jest potwierdzeniem tej tezy, melodyjnym i drapieżnym zarazem. Zespół już od ponad dekady szuka riffu doskonałego i zdążył zapracować na miano znakomitej maszyny koncertowej. W 2019 roku grupa świętowała premierę swojego czwartego albumu, czyli „Vulture Culture”, ale właśnie szykują coś nowego.

Black Mirrors
Hardrockowa ekipa z Brukseli z charyzmatyczną wokalistką Marcellą Di Troia na froncie i talentem do pisania hipnotyzujących refrenów, które w lepszych dla rocka czasach zrobiłyby z nich gwiazdę zapełniającą stadiony. Ich najnowszy album nosi tytuł „Tomorrow Will Be Without Us”, ale to jakaś prowokacja – przyszłość należy do Black Mirrors!

Mystic Festival 2023 odbędzie się w dniach 7-10 czerwca na terenie gdańskiej stoczni. Dotychczas ogłoszono udział Danzig, Antimatter, Darkher, Lili Refrain, Pure Bedlam, Employed To Serve, Earthless, Horskh, Pupil Slicer, Orbit Culture, Ne Obliviscaris, Sylvaine, LLNN, Godflesh, Grave, Planet of Zeus, Birds in Row, The Hellacopters, Greg Puciato, Undeath, Bury Tomorrow, Testament, Watain, Primitive Man, Lord Of The Lost, Meshuggah, Exodus, Alcest, Lucifer, Gojira, Behemoth, Voivod, Carpathian Forest, Heriot, Ghost, Phil Campbell and the Bastard Sons (z setem Motörhead), Moonspell, Perturbator, Sleep Token, Unleashed i Soen.

Bilety na Mystic Festival 2023

1. Karnety czterodniowe Early Birds – 639 zł
2. Karnety czterodniowe Early Birds VIP – 899 zł
3. Mystic Camp: nocleg – 99 zł
4. Mystic Camp: parking dla samochodu osobowego – 99 zł
5. Mystic Camp: parking dla kampera – 399 zł

Więcej o festiwalu na www.mysticfestival.pl

Informacje o biletach pod adresem tickets.mysticfestival.pl