New Model Army z nową płytą „Unbroken” w klubie B90 w Gdańsku

Pod koniec stycznia 2024 r. ukazał się nowy, szesnasty w karierze album studyjny brytyjskiej grupy New Model Army zatytułowany „Unbroken”. Z tej okazji zespół wyrusza w trasę, która obejmie cztery koncerty w Polsce. Jeden z nich, w dniu 11 marca odbędzie się w klubie B90 w Gdańsku. Bilety w sprzedaży na www.livenation.pl

Zespół rozpoczął pracę nad albumem „Unbroken” w 2021 roku pod wpływem sytuacji panującej w szybko zmieniającym się świecie oraz w ich prywatnym życiu. Na wczesnym etapie zdecydowali, że ich pierwszym wyborem do stworzenia miksu nowego albumu będzie legendarny Tchad Blake, który chętnie przyjął propozycję, a dziś mówi: „Niewiele rzeczy przekonuje mnie tak autentycznie. New Model Army to strzał w dziesiątkę. Wspaniale nagrany i wyprodukowany album został od początku przygotowany przez członków zespołu, więc miksowanie tych utworów było dla mnie prawdziwym wyróżnieniem”. Pełen gitar, przejmujących wokali z naciskiem na bas i perkusję, które charakteryzują ich twórczość – „Unbroken” brzmi jak New Model Army, a jednak muzycy znowu dodali tam coś innego, nowego i świeżego.

Założony w Bradford w 1980 roku, New Model Army wkracza w swoją piątą dekadę i nie widać po nich żadnych śladów zmęczenia. We wrześniu 2023 roku wydali unikalny album koncertowy – „Sinfonia”, nagrany wraz z orkiestrą Sinfonia Leipzig w berlińskiej hali Tempodrom. Nowy studyjny album „Unbroken” ukazał się 26 stycznia 2024 roku.

fot. Tina Korhonen