Nick Cave And The Bad Seeds na Open’er Festival 2013

Nick Cave and The Bad Seeds zagrają 4 lipca na Main Stage podczas Heineken Open’er Festival 2013. W lutym ukazał się piętnasty w dorobku Australijczyków album „Push the Sky Away”, promowany singlem „We No Who U R”.

W tym roku przypada 30 rocznica założenia grupy przez frontmana Nicka Cave’a, multi-instrumentalistę Micka Harveya i gitarzystę Blixę Bargelda. Od razu udało im się stworzyć własną wersję alternatywnego rocka z elementami punku, rocka gotyckiego, no wave i bluesa.

W ciągu trzydziestu lat niezliczoną ilość razy zmienili skład grupy, wydali piętnaście albumów i zmieszali wiele muzycznych stylów: od post-punku pierwszych płyt przez piosenkę poetycką i melancholijny pop w duecie z Kylie Minogue czy PJ Harvey po garażowy rock. W każdym z tych gatunków muzycznych mają rzesze wiernych fanów. Ogromna w tym zasługa Nicka Cave’a, jego charyzmy, niepowtarzalnego głosu i umiejętności pisania mrocznych, a często ironicznych tekstów.

Ceny biletów na Heineken Open’er Festival 2013 3-6 lipca w Gdyni:
karnet 4 dniowy (03.07 – 06.07) – 470 zł
karnet 4 dniowy pole namiotowe 7 dni (02.07 – 08.07) – 550 zł
bilety jednodniowe – 189 zł
karnet SKM – 23 PLN (dostępne tylko na altersklep.pl) dopłata – pole namiotowe – 120 zł (dostępne tylko na altersklep.pl)
bilet camper – 400 zł (dostępne tylko na altersklep.pl)