Nirvana w Multikinie

18 października 2011 roku o godzinie 20:00 we wszystkich kinach sieci Multikino będzie miała miejsce premiera pierwszego i jedynego oficjalnego koncertu zespołu Nirvana – „Live At Paramount”. Występ zarejestrowany miesiąc po premierze kultowego albumu „Nevermind”, to muzyczna podróż w czasie do epoki wyciągniętych swetrów, ostrych gitar i klasycznych tekstów. Emocje gwarantowane nie tylko dla miłośników „Smells Like Teen Spirit”!

20 lat temu miała miejsce premiera jednej z najważniejszych płyt w historii alternatywnego rocka. „Nevermind” zespołu Nirvana wprowadziła ostrą i hałaśliwą muzykę na wyżyny popularności. Krążek sprzedał się w ilości 26 milionów egzemplarzy i na zawsze zmienił oblicze muzyki popularnej. Kurt Cobain stał się ikoną grunge’u, a jego piosenki na stałe weszły do kanonu rocka. Dwie dekady później Multikino zaprasza na spotkanie z kapelą z Seattle. Wyciągnijcie z szafy stare swetry i przygotujcie się na mocne gitarowe uderzenie!

31 października 1991, niecały miesiąc po premierze „Nevermind”, zespół zaprezentował swoją twórczość w Paramount Theatre. Występ w noc Halloween zapisał się w historii grupy jako jedyny koncert zarejestrowany profesjonalnie na video. Fani Nirvany musieli czekać 20 lat na pojawienie się oficjalnego wydania tego materiału, ale ich cierpliwość została w końcu wynagrodzona. Równocześnie z ekskluzywnymi reedycjami „Nevermind” ukazuje się „Live At Paramount”, czyli ponad godzina muzyki uchwyconej w jednym z najważniejszych momentów rocka lat dziewięćdziesiątych. Występ rozpoczyna się początkowo spokojnym „Jesus Don’t Want Me For A Sunbeam” z repertuaru Vaselines, które przeradza się w „Aneurysm”. Dalej jest tylko lepiej – pojawiają się „Smells Like Teen Spirit”, „Lithium”, „Rape Me” i kilkanaście innych kultowych utworów grupy z Seattle. Obecna na koncercie ekipa filmowa stoi w samym centrum wydarzeń, rejestrując nie tylko dokonania zespołu, ale także szaleństwa fanów, dzikie skoki ze sceny i działania „technicznych” Nirvany, podnoszących cierpliwie każdy statyw przewrócony przez Cobaina. Dwadzieścia lat później Multikino proponuje powtórzenie tego niesamowitego wydarzenia.

„Live At Paramount” to gratka dla wszystkich miłośników dobrego rocka. Nigdy wcześniej niepublikowany w całości materiał wideo, prezentowany w oszałamiającej jakości, już 18 października 2011 roku o godzinie 20:00 będzie można zobaczyć na ogromnych ekranach sieci Multikino. DVD i Blu-ray z koncertem dopełnia reedycja „Nevermind” dostępna w kilku wersjach – od jednopłytowego wznowienia po limitowany zestaw 4CD/1DVD (wraz z koncertem „Live At Paramount”). Zapraszamy serdecznie do Multikina!

Czas trwania: 72 min.
Ceny biletów: 20 zł (zamów online)

Koncert odbędzie się w następujących lokalizacjach: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Koszalin, Kraków, Poznań 51, Poznań Malta, Rybnik, Radom, Rzeszów, Rumia, Szczecin, Warszawa Ursynów, Włocławek, Wrocław Arkady, Wrocław Pasaż, Zabrze, Warszawa Złote Tarasy, Silver Screen Łódź, Warszawa Targówek.