Open’er Festival 2021 z pierwszymi ogłoszeniami

Po odwołaniu tegorocznej edycji Open’er Festival z powodu pandemii koronawirusa, organizatorzy ogłosili pierwszych wykonawców, których zobaczymy na terenie gdyńskiego festiwalu w dniach 30 czerwca – 3 lipca 2021 roku. Są to Twenty One Pilots, Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes, The Chemical Brothers, FKA twigs i Seasick Steve.

THOM YORKE TOMORROW’S MODERN BOXES

Przez trzy dekady jego twórczość przyjmowała wiele form, obejmując szerokie spektrum gatunków. Dziś, bez względu na to, czy jesteśmy fanami Radiohead czy wyczekujemy jego pobocznych i solowych projektów, jego status jest niepodważalny – Thom Yorke to legenda współczesnej alternatywy. Z radością ogłaszamy, że w lipcu przybędzie do Gdyni, razem z Nigelem Godrichem, jego wieloletnim producentem i współpracownikiem, oraz Tarikiem Barrim – artystą wizualnym. Wspólnie zagrają przekrój jego solowej twórczości.

W 2019 roku ukazał się najnowszy, świetnie oceniany album Thoma Yorke’a „Anima”, który został stworzony z Godrichem. Wydawnictwo, któremu towarzyszył wyreżyserowany przez Paula Thomasa Andersona film, jest pierwszym solowym albumem Yorke’a, który znalazł się na szczycie zestawienia Billboard Dance/Electronic Albums oraz drugim w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt na Wyspach. Thom Yorke Tomorrow’s Modern Boxes wystąpi na Open’erze 2021 w dniu 30 czerwca.

SEASICK STEVE

„W moim świecie wychodzimy na scenę i dajemy z siebie wszystko, każdego wieczoru. Skoro ludzie wydali pieniądze, żeby zobaczyć jak dajemy czadu, mamy obowiązek im to dostarczyć” – ten cytat Seasick Steve’a mówi wszystko o jego surowej, bluesowo-rockowej energii. Chociaż długa, siwa broda amerykańskiego muzyka mogłaby sugerować inaczej, artysta obecny jest na muzycznej scenie zaledwie kilkanaście lat. Przez ten czas zdążył wydać 9 albumów, a w lipcu ukaże się jego nowe wydawnictwo „Love & Peace”.

Sprzedaż biletów na Open’er Festival 2021 rozpocznie się 1 lipca 2020. Bilety zakupione na tegoroczną edycję, zachowują ważność także w przyszłym roku.