Option Hoax wchodzą do studia

16 lipca pop-rockowy duet Option Hoax wchodzi do studia, by zarejestrować materiał na swoją debiutancką płytę EP. Na albumie znajdą się cztery utwory. Jeden z nich – „Monoculture”, który zapowiada płytę, znany jest bywalcom koncertów grupy, pozostałe utwory są premierowe.

– Materiał nie będzie przekrojowy – opowiada wokalista zespołu, Łukasz Remisiewicz – wszystkie utwory zostały napisane stosunkowo niedawno, pokazują naszą aktualną kondycję i wszystko co mamy najlepszego do zaoferowania słuchaczowi.

Do studia OHX wchodzi w dwuosobowym składzie. Łukasz Remisiewicz i Krzysztof Drzewiecki sami zarejestrują partie wszystkich instrumentów, oprócz perkusji. Za bębnami zasiądzie sesyjnie Bogumił „Boogie” Romanowski perkusista m.in. Sylwii Grzeszczak i Mroza.

Oprócz nich, na płycie pojawi się także kwintet instrumentów dętych Hevelius Brass, współpracujący z Akademickim Chórem UG czy DJem Krzysztofem Topolskim. Można ich także usłyszeć na płycie „Evangelion” zespołu Behemoth.

Materiał, podobnie jak pierwszy singiel zostanie zarejestrowany w studiu Sounds Great Promotion. Nad produkcją czuwać będzie Kuba Mańkowski. Nagrania realizować będzie Jan Galbas.

– Płyta ujrzy światło dzienne prawdopodobnie na jesień. Bierzemy pod uwagę różne opcje, na razie trwają rozmowy z różnymi wytwórniami, ale nabiorą bardziej realnego kształtu gdy materiał będzie już nagrany i gotowy do promocji. Po nagraniach ujawnimy także tytuł EPki oraz okładkę – kończy Remisiewicz.

Tracklista (kolejność utworów jest przypadkowa):
1. Intro
2. Monoculture
3. Samsara
4. Break Me
5. Wake Up

Informacje dotyczące zespołu: facebook.com/optionhoax