Popsysze wydają „Popsute”

Druga płyta grupy Popsysze zatytułowana „Popsute” ukaże się w piątek 16 stycznia 2015 nakładem Nasiono Records. Album został nagrany na taśmę w dwa dni w Studiu Custom 34, a za jego realizację odpowiada Jan Galbas (Ampacity, Octopussy). Zespół chciał oddać przez to atmosferę koncertową, nieco brudną i naturalną. Na płycie znaleźli się także nieprzeciętni goście: Tomasz Ziętek, Grzegorz „Guzik” Guziński oraz Marek Kostecki.

W dniu premiery Popsysze zagrają koncert w Wydziale Remontowym w Gdańsku (szczegóły wydarzenia)

Popsysze to rock and rollowe trio, które powstało w 2008 roku w trójmieście. Grają w nim Jarosław Marciszewski (gitara, wokal) Jakub Świątek (perkusja) i Sławek Draczyński (bas). Zespół swój debiutancki album „Popstory” wydał w 2012 roku, premiera drugiej płyty o nazwie „Popsute” odbędzie się 16.01.2015 roku.

Popsysze lubi prostego rock and rolla i melodie ale ma też zamiłowanie do „zepsucia” piosenek poprzez improwizacje i bardziej swobodne podejście do muzyki. Inspiracją podczas pracy nad drugą płytą były początki hard rocka i stoner rocka, ale zespół pozostaje nadal wierny prostym rock and rollowym formom i zapuszcza się czasami w stronę improwizacji i psychodeli. Teksty do drugiej płyty w większości zostały napisane po polsku.

Popsysze
Fot. Piotr Połoczański