Queens Of The Stone Age kolejnym headlinerem Open’era

Amerykańska gwiazda rocka wystąpi na Main Stage 5 lipca 2013 roku! Queens Of The Stone Age powstali w Palm Desert w Kaliforni w 1997 roku. Aktualny skład – Joshua Homme, Troy Van Leeuwen, Michael Shuman i Dan Fertita – uformował się w 2007 roku. Kilka tygodni temu lider formacji Joshua Homme poinformował, że zespół opuścił perkusista Joey Castillo, którego miejsce na czas nagrywania szóstej płyty zajął Dave Grohl.

Queens Of The Stone Age łączą w swojej muzyce szereg rockowych gatunków, od hard rocka przez rock psychodeliczny, aż do desert rocka, którego są głównym przedstawicielem. Przez 15 lat działalności nagrali 5 albumów w tym tak szanowane pozycje jak „Rated R” i „Songs for the Deaf”, współpracowali m.in. z Billym Gibbonsem (ZZ Top), Julianem Casablancasem (The Strokes), Markiem Laneganem, Mattem Cameronem (Pearl Jam/Soundgarden) i zagrali setki koncertów, co przyczyniło się do opinii jednego z najlepszych koncertowych zespołów świata. Aktualnie pracują nad następcą wydanego w 2007 roku albumu „Era Vulgaris”. Premiera nowej płyty przewidziana jest na 2013 rok.

Pierwszym potwierdzonym artystą festiwalu Open’er 2013 jest grupa Blur. Data ich pierwszego polskiego koncertu to 3 lipca.

Od tygodnia trwa przedsprzedaż biletów w promocyjnych cenach.