Radio Bagdad: czwarta płyta „Retransmisje”

Dzisiaj swoją premierę ma najnowszy, czwarty w karierze grupy Radio Bagdad album zatytułowany „Retransmisje”. To dwupłytowe wydawnictwo zawierające akustyczny występ formacji na antenie Trójki oraz kompilację utworów z dotychczasowych albumów plus dodatki. Płytę można kupić m.in. na stronie sklepu punkshop.pl

radio bagdad retransmisje

17 maja 2015 roku Radio Bagdad, znane głównie z rockowo-punkowych, surowych brzmień, dało godzinny koncert w radiowej Trójce wykonując akustyczne wersje swoich utworów. Dzięki akustycznym gitarom oraz poszerzeniu składu o fortepian i altówkę muzyka grupy nabrała bardziej łagodnego, melodyjnego oblicza. Rezygnacja z garażowego „hałasu” odsłania piosenkowe ciągoty Radia Bagdad i wysuwa na pierwszy plan teksty pisane przez lidera Sielaka Siedleckiego. Album wzbogaca składanka utworów Radia Bagdad utworzona przez wydawcę Lou & Rocked Boys. Znajdą się na niej wersje singlowe utworów jak i piosenki, które nie weszły na żadną z poprzednich płyt.

Trio Radio Bagdad to żywiołowość, energia, rytm i zaangażowane społecznie teksty. Zespół sięga do brytyjskich brzmień, punka, rock’n’rolla i indie. Wypracowana dewiza – oszczędność formy i maksimum ekspresji, najlepiej uwydatnia się na koncertach.

Grupa powstała wiosną 2004 roku w Gdańsku. Mają na swoim koncie cztery płyty: „Słodkie koktajle Mołotowa” /2007/, „Kupując czerń” /2009/, „W poczekalni” /2014/ i „Retransmisje” /2016/ oraz ponad 300 koncertów.

Obecny skład:
Sielak Siedlecki – wokal, gitara, teksty
Krzysztof Dzik Lewandowski – bas, wokal, klawisze
Robert Jabłoński – perkusja

Więcej: www.radiobagdad.art.pl

fot. Bartosz Hervy
fot. Bartosz Hervy