Slipknot i Jinjer w Ergo Arenie

Grupa Slipknot miała zagrać 3 sierpnia 2020 r. w Ergo Arenie na granicy Gdańska i Sopotu. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zostało przeniesione na 13 sierpnia 2021 r. W tym dniu również koncert nie dojdzie do skutku – zespół przeniósł trasę na 2022 rok. W tym momencie nie podano nowego terminu koncertu. Slipknot promować będzie swój najnowszy album „We Are Not Your Kind”. Gościem specjalnym będzie ukraiński zespół Jinjer. Przypomnijmy, że Slipknot miał już okazję zagrać w Ergo Arenie w 2016 roku.

Bilety na koncert Slipknot w Ergo Arenie

Bilety na koncert Slipknot wejdą ponownie do sprzedaży w piątek 11 grudnia o 10:00. Honorowane będą też bilety kupione na wcześniejszy termin.

Rodzaje i ceny biletów:
GOLDEN CIRCLE: 339 PLN
PŁYTA: 239 PLN
SEKTORY: 169 – 299 PLN

sklep.knockoutprod.net (bilety kolekcjonerskie na GC oraz na płytę)
ebilet.pl (bilety na sektory, GC oraz na płytę)
eventim.pl (bilety na sektory, GC oraz na płytę)

Historia Slipknot

Początki Slipknot sięgają 1995 roku. Zespół został założony w mieście Des Moines w stanie Iowa i od początku silnie identyfikował się ze swoimi rodzinnymi terenami. W 1999 roku grupa wydała nakładem Roadrunner Records oficjalny debiutancki album zatytułowany po prostu „Slipknot”. Zespół bardzo szybko zyskał popularność przez oryginalne podejście do muzyki metalowej tworzonej przez dziewięciu muzyków, jak i dzięki otoczce wizualnej, na którą składają się charakterystyczne uniformy i maski na twarzach. Dwa lata później ukazał się ich kolejny album „Iowa”, przez wielu uważany za największe osiągnięcie w historii Slipknot. Kolejne albumy „Vol. 3: (The Subliminal Verses)” z 2004 r. i „All Hope Is Gone” z 2008 r. ugruntowały ich pozycję na rynku. Na kolejną płytę studyjną zespołu zatytułowaną „.5: The Gray Chapter” fani musieli poczekać sześć lat. Przestój był spowodowany śmiercią basisty Paula Graya w 2010 roku oraz odejściem Joeya Jordisona w 2013. W sierpniu 2019 r. ukazał się najnowszy album Slipknot „We Are Not Your Kind”, który jest promowany podczas obecnej światowej trasy koncertowej. Grupa zapowiedziała, że w najbliższym czasie światło ujrzy eksperymentalna płyta „Look Outside Your Window” nagrana w tym samym czasie co „All Hope Is Gone”.

Dyskografia Slipknot

1999 – Slipknot
2001 – Iowa
2004 – Vol. 3: (The Subliminal Verses)
2008 – All Hope Is Gone
2014 – .5: The Gray Chapter
2019 – We Are Not Your Kind

Skład Slipknot

Shawn „Clown” Crahan – instrumenty perkusyjne
Craig „133” Jones – sampler
Mick Thomson – gitara
Corey Taylor – wokal
Sid Wilson – gramofony
Jim Root – gitara
Alessandro Venturella – gitara basowa
Jay Weinberg – perkusja