State Urge wydają „Confrontation”

Od 19 grudnia poprzez www.lynxmusic.pl będzie można zamawiać nowy album State Urge „Confrontation”, którego oficjalną premierę przewidziano na 5 stycznia 2015. Na krążku znajdzie się w sumie osiem utworów:

1. Confrontation
2. Revival
3. Liquid Disease
4. Cold As A Lie
5. Midnight Mistress
6. New Season
7. Before The Dawn
8. More

Drugi album State Urge „Confrontation” to album koncepcyjny mówiący o trudzie podejmowania ważnych, życiowych decyzji. To historia człowieka, który zmaga się z samym sobą próbując rozwikłać wewnętrzne dylematy, co jednak nieuchronnie prowadzi do otwartej konfrontacji zarówno z otoczeniem, jaki i ze swoją osobowością. Czy uda mu się odnaleźć równowagę między oczekiwaniami a rzeczywistością, czy podda się pokusie ucieczki przed odpowiedzialnością? W końcu z każdej, nawet przegranej, walki można powstać jeszcze silniejszym.

Gdyński zespół State Urge istnieje na scenie muzycznej od pięciu lat. To wystarczyło na wydanie dwóch albumów długogrających, dwóch EPek i tyleż samo singli. Zdobywając pozytywne recenzje zarówno w kraju jak i za granicą, dwukrotnie wygrywając trójmiejską FAMĘ, grając prawie setkę koncertów (w tym trzykrotnie na żywo na antenie Radia Gdańsk), goszcząc w eterze Programu Trzeciego Polskiego Radia (m. in. w audycji Piotra Kaczkowskiego) i innych rozgłośni radiowych – udało im się solidnie namieszać w światku muzycznym. Ich debiutancki album został m.in. uhonorowany nagrodą za najlepszy polski album muzyki progresywnej 2013 roku. Swoją muzykę określają jako „white rock”, co w istocie jest interesującym połączeniem rocka progresywnego, art rocka i luźniejszych form muzyki alternatywnej. Co ważne, ich twórczość może zasmakować każdemu, kto odznacza się choćby niewielką wrażliwością muzyczną, bowiem mimo ambitnych aranżacji jest to muzyka uniwersalna, a przede wszystkim głęboko szczera. Warto wspomnieć, że zespół przykłada bardzo dużą wagę do swoich koncertów, które dzięki konsekwentnemu wizerunkowi scenicznemu i zainteresowaniem zespołu technikami scenicznymi, wciągają słuchaczy w niezwykłą przestrzeń malowaną dźwiękiem, obrazem i światłem.

skład:
Marcin Bocheński – perkusja
Marcin Cieślik – wokal/gitary
Krystian Papiernik – gitary basowe
Michał Tarkowski – instrumenty klawiszowe

state urge confrontation