State Urge z nowym materiałem w Papryce

3 maja (czwartek) o godzinie 21:00 w sopockiej Papryce odbędzie się wyjątkowy koncert State Urge. Tego dnia odbędzie się premiera nowego wydawnictwa zespołu oraz sporej części nowego materiału koncertowego! Wszystko to okraszone autorskimi projekcjami trójwymiarowymi i wizualizacjami. Szykuje się wyjątkowa uczta dla fanów przestrzennej i klimatycznej muzyki.

KONCERT OBJĘTY PATRONATEM PORTALU ROCK3MIASTO.PL

Pojawił się już klip promujący nową EP-kę:

State Urge to zespół z Gdyni utworzony z inicjatywy czterech młodych muzyków:
Marcina Bocheńskiego – perkusja
Marcina Cieślika – gitara i wokal
Krystiana Papiernika – gitara basowa
Michała Tarkowskiego – instrumenty klawiszowe

W 2011 roku zadebiutowali wydaną przez siebie płytą demo – „Underground Heart EP”, która została dobrze przyjęta przez krytyków i redaktorów. State Urge to muzyka szeroko rozumiana jako Art Rock. Twórczość zespołu wyróżnia się bogatą warstwą brzmieniową i w dużej mierze opiera się na improwizacjach instrumentalnych, które zawierają w sobie elementy bluesa, jazzu, a nawet muzyki klasycznej.

State Urge to nie tylko muzyka. Fascynacja całą oprawą koncertów sprawia, że zespół z chęcią bawi się światłami, dymem, projekcjami. Ich koncerty są więc również ciekawym widowiskiem wizualnym, co wskazuje na szersze spojrzenie na twórczość artystyczną.

Zespół z sukcesem pojawił się na scenie muzycznej grając wiele udanych koncertów w Trójmiejskich klubach. Poza granicami Trójmiasta zespół miał przyjemność grać także w Warszawie, w Dolinie Charlotty koło Słupska, a także w Braniewie. Twórczość zespołu została doceniona również przez redaktora Piotra Kaczkowskiego, dzięki któremu ich muzyka zagościła w eterze radiowej „Trójki”, a także pojawia się w różnych audycjach kulturalnych. Muzyka zespołu gościła także wielokrotnie na antenie Radia Gdańsk.