Tarja Turunen i Stratovarius w gdańskim klubie B90

Była wokalistka Nigtwish Tarja Turunen oraz pochodzący także z Finlandii power metalowy zespół Stratovarius zagrają podczas wspólnego koncertu w klubie B90 w Gdańsku. Dzień później będzie można ich zobaczyć w Krakowie. Bilety w cenie 120 zł (przedsprzedaż) / 140 zł w dniu koncertu dostępne na tickets.soundrive.pl

Tarja Turunen była wokalistką Nightwish w latach 1996-2005. To za jej czasów grupa odnosiła swoje największe sukcesy. Po odejściu z zespołu Tarja rozpoczęła karierę solową. Do tej pory wydała cztery albumy studyjne z muzyką gitarową sygnowane własnym nazwiskiem. Ostatni z nich to „The Shadow Self” z 2016 r. Tarja Turunen jest aktywna także na polu muzyki klasycznej. Wydała trzy albumy w tej formie, ostatni to „From Spirits and Ghosts” z listopada 2017 r.

Power metalowa grupa Stratovarius została założona w 1984 r. pod nazwą Black Water. Obecnie w zespole nie gra żaden z jego pierwotnych członków, w 2008 roku z kapelą pożegnał się długoletni gitarzysta Timo Tolkki. Trzonem Stratovarius jest obecnie wokalista Timo Kotipel występujący od 1994 r. oraz klawiszowiec Jens Johansson związany z grupą od 1995 r. Zespół nagrał do tej pory piętnaście albumów, ostatni z nich to „Eternal” z 2015 r.