Teledysk „O przyszłości” Illusion z udziałem fanów

Grupa Illusion udostępniła teledysk do utworu „O przyszłości”, który jest pierwszym singlem z najnowszej płyty „Opowieści” – pierwszego od 16 lat albumu studyjnego zespołu.

Klip został zrealizowany m. in. na terenie gdańskiego półwyspu Westerplatte, gdzie 20 lat temu Illusion nakręcił teledysk do „Noża”. Fragmenty klipu Yacha Paszkiewicza, które wykorzystano w teledysku, świetnie pokazują, że dla zespołu i jego fanów czas nie stoi w miejscu. – Chcieliśmy tym klipem troszkę retrospektywnie spojrzeć na wszystko. Miejsca się zmieniają, czasy się zmieniają, gęby nam się zmieniają, ale miłość do muzyki zostaje. Myślę, że wyszło fajnie – mówi o teledysku Tomasz „Lipa” Lipnicki.

W klipie „zagrały” również pamiątki związane z Illusion, zarówno z początku działalności zespołu, jak i te najnowsze. W ramach zorganizowanej na Facebooku akcji „zbieramy wspomnienia” fani zespołu przysyłali zdjęcia kaset, płyt, plakatów, koszulek, biletów na koncert i innych gadżetów. Ekipa kręcąca teledysk odwiedziła z kamerą twórców najciekawszych materiałów i zaprosiła ich do udziału w klipie. – Dla mnie, jako autora scenariusza, obecność fanów to największa siła teledysku. To oni będą go przecież oglądać – podsumowuje Mateusz Winkiel z Mania Studio, które zrealizowało teledysk.

illusion o przyszlosci