The 69 Eyes w klubie B90

Fińska grupa The 69 Eyes zagra koncert 9 listopada 2016 r. w klubie B90 w Gdańsku. Bilety w cenie 70 zł (przedsprzedaż) / 80 zł (w dniu koncertu) do nabycia na tickets.soundrive.pl, Eventim, eBilet, Ticketpro i Biletomat.

2000 rok okazał się przełomem dla The 69 Eyes. To właśnie wtedy na sklepowe półki trafił album „Blessed Be”, który rozsławił ich goth’n’rollowy styl i przysporzył wielbicieli na całym globie. Mimo że wciąż pochodzące z niego „Brandon Lee”, „Gothic Girl” czy „The Chair” (gdzie gościnnie zaśpiewał Villie Valo z zespołu HIM) stanowią najbardziej charakterystyczne przeboje Finów, kapela funkcjonuje od blisko dwudziestu pięciu lat i ma na koncie aż jedenaście krążków. Niektóre z nich spotkały się z dobrym przyjęciem krytyków oraz fanów, inne okazały się zawodem, niemniej w wypadku najnowszego („Universal Monsters”) zdania są ujednolicone – The 69 Eyes powrócili w rewelacyjnej formie, na co duży wpływ miał producent nowego materiału.

„Minęło jakieś piętnaście lat odkąd nagraliśmy Blessed Be oraz Paris Kills z Johnnym Lee Michaelsem w Helsinkach. Możecie uznać Universal Monsters za kontynuację tych albumów. Nikt już nie tworzy takiej muzyki” – przekonuje Jyrki 69, wokalista. Dla każdego fana będzie to wystarczająca rekomendacja.

the 69 eyes