The Shipyard prezentują teledysk

Drugim singlem z nadchodzącego debiutanckiego albumu grupy The Shipyard jest tytułowy „stoczniowy” dźwiękowy manifest. Za klip odpowiedzialny jest Robert Suszko (autor klipów m.in Heart & Soul, Kiev Office, Karol Schwarz All Stars, Asia i Koty). Recenzję debiutanckiego singla grupy „Downtown” znajdziecie TUTAJ.

Piotr Pawłowski, basista legendarnych Made In Poland i filar projektu Heart & Soul, z udziałem Rykardy Parasol, założył The Shipyard po przeprowadzce do Trójmiasta.

To nie zwykły zespół, a właściwie alternatywna supergrupa. Do Piotra dołączyli perkusista Filip Gałązka (Tymon & The Transistors, Brygada Kryzys, Izrael), gitarzystka Nela Gzowska (Kobiety), wokalista Rafał Jurewicz (Sound Of Pixies) i gitarzysta Michał Miegoń (Kiev Office, Karol Schwarz All Stars).

Ich muzyka to hałas, melodia i ciężar – połączenie shoegaze’u, zimnej fali i punka. W sierpniu wystąpiła na tegorocznej edycji Off Festivalu.

Debiutancki album The Shipyard – „We Will Sea” – zapowiadany przez Nasiono Records na koniec sierpnia, na pewno będzie wydarzeniem.

„Zostałem wzięty żywcem przez tę płytę. Uważam, że to debiut roku, jeśli chodzi o polskie granie” – potwierdza dziennikarz muzyczny Trójki, Piotr Stelmach.

Premiera płyty „We Will Sea” grupy The Shipyard odbędzie się w gdańskim klubie Buffet – 31.08 o godzinie 21.00. Album wychodzi nakładem trójmiejskiej wytwórni Nasiono Records. Więcej o zespole na stronie www.theshipyard.pl.