The Sunlit Earth wyda „Between the Lines”

23 lutego 2014 nakładem Nasiono Records ukaże się debiutancki album The Sunlit Earth zatytułowany „Between the Lines”. Płyta została nagrana na Kaszubach w stodole lidera grupy Szelest Spadających Papierków, Szymona Albrzykowskiego. Za miks odpowiedzialny jest Karol Schwarz (KSAS, Pure Phase Ensemble, szef wytwórni Nasiono Records).

Album The Sunlit Earth „Between the Lines” można już zamówić na stronie www.nasiono.net.

the sunlit earth between the lines
Lista utworów:
1. Right-About Turn
2. Amnesia
3. Fish Without Water
4. The Luckiest Man I Never Knew*
5. 20 Years & 20 Days
6. Rotten Feelings
7. Under My Eyelid
8. Little Screamer
9. Same Old Story
10. Getaway
11. There’s Something In The Air
12. Between The Lines

The Sunlit Earth obecnie kojarzone jest z trójmiejską sceną muzyczną, ale pochodzi z najzimniejszego miasta w Polsce – Giżycka.

The Sunlit Earth grają alternatywny rock – w ich muzyce słychać drapieżne, nowojorskie brzmienie, połączone z melodyjnością i młodzieńczą energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej.

Zespół może pochwalić się m.in. wyróżnieniem na Festiwalu Fama, zaproszeniem do zeszłorocznej edycji Męskiego Grania (koncert w Żywcu, sierpień 2013) i do zagrania supportu przed grupą The Raveonettes w Gdańsku również w 2013 roku.

Na początku 2013 roku wydali pierwszą EPkę „There’s Something in the Air” nakładem trójmiejskiej wytwórni Nasiono Records. Debiutancka płyta, „Between The Lines” będzie miała swoją premierę 23 lutego 2014 i będzie połączona z koncertem w studiu Radia Gdańsk w ramach cyklu Metropolia Jest Okey.

Jesienią 2013, w trakcie finalnych prac nad płytą, z zespołem rozstał się gitarzysta Paweł Idek. Zastąpił go Jakub Kozak, znany m.in. z grupy The Esthetics.