Trivium zagra w klubie B90 w Gdańsku

Amerykański zespół metalowy Trivium zagra jedyny koncert w tym roku w Polsce w dniu 28 czerwca 2016 r. w klubie B90 w Gdańsku. Muzycy promować będą swój najnowszy, siódmy w karierze album zatytułowany „Silence In The Snow”. Bilety w cenie 80 zł (przedsprzedaż) / 90 zł (w dniu koncertu) dostępne na tickets.soundrive.pl oraz w systemach sprzedaży Eventim, eBilet, Ticketpro i Biletomat.

Inspiracje zataczają kręgi przez cały czas. Kiedy nowe pokolenie zrozumie tradycje przodków, może pójść dalej. Jednakże ten rytuał nie odbywa się z dnia na dzień. Czas, cierpliwość i niekończąca się praca to zaledwie warunki wstępne. Najlepszym tego dowodem jest „Silence in the Snow” – siódmy album zespołu Trivium, nad którym zespół pracował od 2007 roku. Przez osiem lat muzycy sumiennie rozwijali się i ewoluowali, aby wreszcie posiąść wiedzę pozwalającą podsumować cały ich dotychczasowy dorobek.

Pomysł na najnowszy album zrodził się w trakcie japońskiej trasy koncertowej u boku Heaven and Hell. Matt Heafy, lider Trivium, wspomina: „Kiedy oglądałem ich na żywo, czułem, że to naprawdę do mnie przemawia. Nigdy dotąd nie słyszałem, żeby tak dobrze podsumować to, czym jest metal”. To właśnie wtedy powstał utwór „Silence in the Snow”, lecz jeszcze przez kilka lat zespół nie czuł się na siłach, aby stworzyć dla niego właściwą otoczkę w postaci pełnego albumu. Potrzeba było z jednej strony inspiracji Pantery, Slayer czy Megadeth, z drugiej Black Sabbath, Judas Priest i Iron Maiden, aby uzyskać idealne proporcje tego, co od lat było marzeniem muzyków Trivium.

trivium