Udrożnić Pisuar!: druga płyta „Nieobecność kontrolowana”

Punkowa grupa Udrożnić Pisuar! z gdańskiej Oliwy powróciła po niespełna dwuletniej przerwie w zmienionym składzie. Efektem powrotu jest zawierająca osiem utworów płyta „Nieobecność Kontrolowana”, która została niedawno opublikowana w serwisach streamingowych (m.in. na Spotify). Album promuje utwór tytułowy, do którego zrealizowano lyric video:

„Nieobecność Kontrolowana” to opowieść w której samotność przenika się z buntem. Dotykamy różnych historii, a każda z nich służy nam za pretekst do wykrzyczenia emocji – mówi Mateusz Marciniak – wokalista i gitarzysta zespołu Udrożnić Pisuar!. No i jak to u nas – nie ma ściemy, gramy i krzyczymy prosto z serca – dodaje.

Przed realizacją nagrań nastąpiły zmiany personalne w składzie grupy – pojawiła się nowa sekcja rytmiczna. Stanowisko perkusisty objął Andrzej Myśliński (ex-Morealless), a funkcję basisty objął Przemek Tarkowski.

Nagrania płyty „Nieobecność kontrolowana” zrealizowano w Osso Studio. Za proces miksu i masteringu był odpowiedzialny Dawid Gorgolewski. Projekt graficzny albumu przygotowała Ada Choinka-Majkowska.

Wiosną zespół wyruszy w trasę promującą tytułową płytę: Jesteśmy w trakcie planowania wiosennej trasy koncertowej. Chcemy zagrać w przynajmniej kilku miastach – mówi Andrzej Myśliński. Informacje na temat konkretnych dat i miejsc, w których się pojawimy opublikujemy niebawem na naszych socialach – dodaje perkusista Udrożnić Pisuar!

Więcej o zespole: www.facebook.com/udroznicpisuar

fot. Anna Standerska