Anna Hodowaniec – No More Lies

Wokalistka Anna Hodowaniec szerszej widowni zaprezentowała się w 2012 roku w niemieckiej edycji programy X factor zyskując wielkie uznanie jurorów oraz niemieckiej publiczności. Jej występ nie ostał się bez echa w polskich mediach. Ania najwyraźniej postanowiła nie zgłębiać pokładów niemieckich serc. Może to lepiej, bo jak śpiewał Andrzej Rosiewicz „Lecz jak czułbyś się w tym domu czystym, oczywistym, gdyby w kuchni ktoś przy dziecku mówił po niemiecku?” Nie ma co ukrywać, nasz język jest piękny i kwiecisty, ale dla muzyki rozrywkowej zwłaszcza jeśli celuje się w szerszą publiczność, zarezerwowany jest angielski.

Płyta ukazała się tego lata, a promował ją świetny teledysk do utworu „Nothing Changes”. Klip jest nad wyraz dobrze zrealizowany jak na tak młodą artystkę bez medialnego wsparcia. Szczerze mówiąc, nie powstydziłaby się go nie jedna gwiazdka dużego formatu. Tak teledysk, jak i zrealizowany materiał na płycie jednoznacznie pokazują profesjonalizm i zaangażowanie Anny Hodowaniec oraz zespołu.

Jeśli chodzi o muzykę, bo wreszcie o to się rozchodzi, klimat to zdecydowany pop-rock w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Anna Hodowaniec potrafi w subtelny sposób odnaleźć się w delikatnych partiach wymagających zejścia z tonu, po przejście na wyżyny swojego głosu, którego nie oszczędza. Najlepiej słychać to w kawałku promowanym teledyskiem i zarazem moim ulubionym utworze „Nothing Changes”. Najczęściej jednak utrzymuje się w zrównoważonym tonie gdzieś pomiędzy tym delikatnym urzekającym głosem, a rockowym rykiem.

anna hodowaniec no more liesskład:
Anna Hodowaniec – wokal
Michał Munch – gitara
Jakub Kisielewicz – gitara basowa
Arek Krawiel – klawisze
Jędrzej Jakubowski – perkusja

1. Like The Wolves
2. Nothing Changes
3. No More Lies
4. Snake
5. I Hide
6. Wreck