Asia i Koty – Miserable Miaow

Asia i Koty to solowy projekt Joanny Kuźmy, wokalistki znanej z zespołu Folder. Dwa lata temu zadebiutowała cztero utworową EP-ką, teraz powraca w pełnej krasie dzięki dużej płycie „Miserable Miaow”. W porównaniu z macierzystym zespołem, solowa twórczość Asi jeszcze mocniej stawia na spokojny klimat i odejście od klasycznej, rockowej formy.

„Miserable Miaow” to jedenaście niezwykle udanych, nastrojowych utworów, które już od pierwszego przesłuchania urzekają swoją magią. Opierają się na hipnotycznym głosie Asi Kuźmy oraz minimalistycznej oprawie muzycznej. Mamy tutaj zarówno utwory zbliżające się do ambientowego klimatu („Never Let You Down”, tytułowy „Miserable Miaow” z rytmem przypominającym bicie serca), piosenki oparte na samotnej gitarze akustycznej („Free to Fail”, „Mirrors”, „Why” z loopem w podkładzie czy „Take Me With You”) i pianinie („Freeze” i „The Ride”). Nie zabrakło też łączenia technik w ambientowo-gitarowym „Way Out” czy klawiszowo-gitarowym „Heavy Morning”.

„Miserable Miaow” jest doskonałą płytą na spokojny wieczór. Album snuje się leniwie, ale zamiast nudzić, zwyczajnie urzeka swoim niezwykłym nastrojem. To jedna z najpiękniejszych i najsmutniejszych płyt tego roku, nie tylko w Trójmieście. Ciężko się od niej oderwać.


skład:
Joanna Kuźma – wokal, gitara, klawisze
Karol Schwarz – gitara (4), Seea delay (4, 10)

01. Never Let Me Down
02. Way Out
03. Free To Fail
04. Miserable Miaow
05. Freeze
06. Mirrors
07. Heavy Mourning
08. Oh Wind
09. The Ride
10. Why
11. Take Me With You