Audree – Butterfly Identity

Audree to nowe wcielenie grupy znanej wcześniej jako White Starlite. W pewnym momencie w składzie zespołu została tylko dwójka muzyków – ukrywająca się pod pseudonimem Audri Jean, która jest odpowiedzialna za wokal i teksty oraz twórca muzyki Igor Górski. „Butterfly Identity” to pierwsze wydawnictwo wydane pod zmienionym szyldem, ale nowa nazwa to tylko kosmetyka i nie oznacza rewolucji w kwestiach muzycznych, bo już od jakiegoś czasu w przypadku tego projektu liczyła się tylko ta dwójka.

Liryczność, filmowość, ale też pewna tajemniczość, to znaki rozpoznawcze duetu Audree. Jeśli lubicie kino noir albo Davida Lyncha i niepokojące klimaty obecne w takich dziełach jak „Twin Peaks” czy „Mulholland Drive”, to obcowanie z „Butterfly Identity” będzie prawdziwą przyjemnością. Lykke Li może być dobrym drogowskazem. Słyszalna na wcześniejszych wydawnictwach Lana Del Ray się trochę schowała, ale nadal wystają jej nogi zza kurtyny.

Audree na „Butterfly Identity” kontynuuje wcześniej obraną drogą, duet rozwija się dość nieśmiało, delikatnie bada poboczne ścieżki, ale jeszcze odważniej poszedł w filmowy klimat. Inspiracje folkowe i akustyczne poszły praktycznie w odstawkę ustępując miejsca elektronice i orkiestracjom. Granie we dwójkę powoduje poczucie większej intymności jaka snuje się wokół tej muzyki. Momentami można wręcz poczuć gorący oddech wokalistki na karku. Czuć, że dla Audri Jean to coś więcej, jest bardzo autentyczna, w pełni się identyfikuje z tym co tworzy.

Początek pandemii koronawirusa w Polsce to może nie jest najlepszy czas na wydawanie muzyki, ale w czasach internetu i cyfrowej dystrybucji, nie jest to na szczęście zbyt wielka przeszkoda dla niezależnych artystów. Audree zasługuje na większą rozpoznawalność, to przemyślany projekt, z jasno określoną drogą, ale odnoszę wrażenie, że brakuje im trochę szczęścia albo umiejętności promocyjnych, bo cała reszta już jest na miejscu. Trzymam kciuki za tę dwójkę.

skład:
Audri Jean – wokal
Igor Gorski – instrumenty

1. Heavenly
2. Ride or Die
3. Summertime Crybaby
4. Liquor
5. Butterfly Identity
6. Shady