C4030 – III

Trzeci materiał w karierze C4030 (w tym drugi studyjny), to kolejny po „C4030 EP” album, który nie poraża długością i pozostawia niedosyt. Co prawda, tym razem nagrali kilka utworów więcej, ale całość trwa w sumie tylko 24 minuty.

Początek albumu nastraja pozytywnie. Instrumentalna „Tekstura Szczęścia” i „Czerwiec” to piosenki pełne radości i życia. Zgodnie z tytułami, czuć bijące z nich szczęście i letni, ciepły nastrój. Żeby nie było za wesoło, w utworze „Narkotyki” robi się posępnie – pasowałby do ścieżki dźwiękowej filmu noir. To wrażenie potęguje jeszcze gra saksofonu. W kolejnych utworach radość spotyka się ze smutkiem, panowie serwują nam co chwile zmiany nastroju. „Kierunek Północ” to z kolei sentymentalny utwór, który ciekawy efekt zyskuje w drugiej części dzięki posępnym chórkom przywodzącym na myśl pogrzebowe śpiewy. W ramach bonusu po krótkim outrze „Odpływ” C4030 zaprezentowali jeszcze piosenkę „Majkel”, w której kolejny raz dają ponieść się radości z grania. To zresztą jeden z jaśniejszych elementów albumu ze świetną ścieżką basową napędzającą całość.

Na „III” grupa C4030 kontynuuje znane wcześniej podróże po gatunkach, jazzowy feeling i szaleństwo nie rezygnując jednak z przystępności i piosenkowego szlifu utworów. Kolejny raz łapię się na tym, że wciągam się w klimat ich radosnego muzykowania. C4030 to zespół, który bawi się muzyką i formą, u którego czuć szczerość przekazu i niezwykłą otwartość. Cieszę się, że istnieją takie zespoły, które nie kalkulują w żaden sposób, tylko dają ponieść się emocjom i dźwiękom nie zważając na ramy gatunkowe.

c4030 iiiskład:
Piotr Nabrdalik – wokal, gitara
Piotr Hopcia – bas, flet prosty
Karol Rapel – gitara
Michał Peszke – perkusja

1. Tekstura Szczęścia
2. Czerwiec
3. Narkotyki
4. Cztery Końce, Cztery Początki
5. Świat
6. Rozstaje
7. Kierunek Północ
8. Odpływ
9. Majkel (Bonus)