Lovers in Uniforms – Let’s Listen To The Sea

Wyznaczony na 30 czerwca termin wydania EP-ki Lovers in Unforms „Let’s Listen To The Sea” nie był przypadkowy. W porównaniu z wcześniejszymi, „zimnymi” dokonaniami, nowy materiał zespołu rysuje się w zdecydowanie cieplejszych, letnich barwach. Nie oznacza to jednak, że zaczęli nagle grać skoczne, jarmarczne piosenki. Nostalgię czuć dalej, w końcu to podstawa ich twórczości, ale tym razem odeszli od depresyjnego, jesiennego klimatu na rzecz tanecznego pulsu i przebijającej się radości.

Tytułowy utwór „Let’s Listen To The Sea” rysuje się niczym szalona wariacja na temat „Historii Jednej Znajomości” Czerwonych Gitar ze słynnym tekstem „morza szum, ptaków śpiew”. Oczywiście muzycznie obie piosenki nie mają ze sobą wiele wspólnego, jednak czuć podobny, zamyślony klimat. Uroku piosence dodaje jeszcze prosta, ale skuteczna solówka.

Jak już jesteśmy przy innych zespołach, to muszę przyznać, że momentami Lovers in Uniforms nasuwają luźne skojarzenia z… Red Hot Chili Peppers! Mamy leczące blizny, podchodzące pod Frusciante gitarowe wycieczki w „Far Away” i tytułowym utworze, ale też klangujący bas w „Hit”, który przywodzi motyw zabawy tak często obecny w twórczości słynnych Kalifornijczyków. Z kolei kończący EP-kę „88” nasuwa na myśl mechaniczny klimat rodem z Kraftwerk.

Lovers in Uniforms na nowej EP-ce zrezygnowali z polskich tekstów i bardzo dobrze. Nasz ojczysty język w ich wykonaniu mnie tylko drażnił, tutaj wszystkie klocki wpasowały się gładko tam gdzie trzeba. Wokal Cezara co prawda do wybitnych nie należy, ale jest charakterystyczny, nie denerwuje jak poprzednio i jest mocnym punktem zespołu.

Trzeba przyznać, że panowie nie stoją w miejscu i z powodzeniem starają się kształtować swój styl. Lovers in Uniforms mają niegłupi pomysł na twórczość i kolejny materiał to udany krok do przodu ich muzycznej drogi. Słuchajcie morza, słuchajcie serca, cieszcie się wakacjami!

lovers in uniforms lets listen to the sea
skład:
Cezary – wokal, gitara, gitara basowa
Steven – perkusja
Filip – gitara basowa
Iwo – klawisze, wokal

1. Intro
2. Let’s Listen To The Sea
3. Far Away
4. Hit
5. 88