The Shipyard – Teleportacja/Święto Strachów

Grupa The Shipyard nie pozwala o sobie zapomnieć. Pod koniec sierpnia zeszłego roku wydali dobrze przyjęty przez media i fanów debiutancki album „We Will Sea”. Członkowie zespołu nie zwalniają tempa i pracują już nad kolejnym materiałem, którego zwiastunem jest singiel „Teleportacja/Święto Strachów”.

Pierwszy kawałek „Teleportacja” to The Shipyard jakie znamy z pierwszego albumu, czyli połączenie rocka i nowej fali w dość nostalgicznym klimacie. Zaskoczenia nie ma, ale wszystko jest na swoim miejscu. Mamy zgrabne zwrotki, wpadające w ucho refreny i przekonujący wokal.

„Święto Strachów” jest muzycznie bardziej bogatsze i złożone. Nie brakuje tu wychodzącej na pierwszy plan elektroniki czy dźwięków fletu, które przenoszą utwór zupełnie poza typowo rockową stylistykę. Oprócz wokalu Jurewicza, klimatu piosence nadają nastrojowe damskie chórki.

Słychać, że The Shipyard się rozwija, szczególnie „Święto Strachów” napawa optymizmem. Poza tym polski wokal pasuje świetnie do ich muzyki, w niektórych utworach z debiutu język angielski mnie drażnił. Tutaj tego nie ma i muszę przyznać, że singiel spełnił swoje zadanie – apetyt na ich nowy materiał został zaostrzony.

the shipyard teleportacja swieto strachow
skład:
Nela Gzowzka – gitara
Rafał Jurewicz – wokali
Kasia Kliś – sopran
Anna Miąowicz – flet, alt
Michał Miegoń – gitara, gitara basowa
Michał Młyniec – perkusja
Piotr Pawłowski – gitara, gitara basowa, syntezator, klawisze

1. Teleportacja
2. Święto Strachów
3. Święto Strachów (Radio Edit)