Tymon & The Transistors wydali „Skaczemy Jak Pacynki”

21 maja 2013 ukazał się koncertowy album „Skaczemy Jak Pacynki” trójmiejskiej grupy Tymon & The Transistors. Płyta zawiera zapis koncertu, który miał miejsce 30 września 2012 roku w studiu Polskiego Radia Gdańsk z okazji 10-lecia istnienia grupy.

Podczas koncertu Tymon & The Transistors wykonał i zarejestrował piosenki z trzech poprzednich albumów („Wesele”, „Don’t Panic! We’re From Poland” oraz „Bigos Heart”). Dodatkowo na płycie znalazł się tytułowy utwór, który antycypuje soundtrack do głośnego musicalu „Polskie Gówno” według scenariusza Tymona Tymańskiego. Kinowa premiera filmu planowana jest jesienią 2013 roku.

„Dekada działalności to dobra okazja do podsumowania, które stanowi album koncertowy“, mówi Tymon Tymański. „Większość tego czasu spędziliśmy w weekendowych rozjazdach, więc pomysł z rejestracją koncertu wydaje się uczciwy. W naszym przypadku nie były to stadiony i wielotysięczne hale. Raczej nieduże kluby, w których scenicznym kurzu tarzaliśmy się z niekłamaną przyjemnością i oddaniem, jak przystało na ginący gatunek rokendrolowców. Osobiście nie znoszę płyt typu live, ale nasze nagranie z koncertu w Radiu Gdańsk łączy brud i chropawość żywego występu dla publiczności oraz dobre brzmienie studyjne, oparte na względnej separacji poszczególnych instrumentów“

Tracklista:
1. Zapowiedź
2. Wieś jak malowanie
3. Wirtualna miłość
4. Mówisz mi
5. Goodbye
6. Bigos Heart
7. Pete Best was good enough
8. Pan Cegiełło
9. Nikt nie ma w domu
10. Ewakuacja Watykanu
11. I don’t know
12. Help me out
13. Skaczemy jak pacynki
14. Widziałem cię z innym chłopcem
15. Dream on
16. The Dharma
17. Kurwa, o co chodzi

tymon the transistors skaczemy jak pacynki