Al Di Meola w Filharmonii Bałtyckiej

Światowej sławy amerykański gitarzysta Al Di Meola wystąpi w gdańskiej Filharmonii Bałtyckiej w dniu 17 maja 2016 r. Koncert odbędzie się w ramach europejskiej trasy promującej najnowszy album muzyka „Elysium”.

Al Di Meola to prawdziwy bohater gitary. Jego talent zrodził aż 20 wspaniałych albumów, z czego część powstała we współpracy z takimi gigantami jak John McLaughlin, Paco de Lucia, the Rite of Strings trio w składzie z Clarke’iem i skrzypkiem Jean-Luciem Pontym. Muzycznie towarzyszyli mu także m.in. Chick Corea, Stanley Clarke, Lenny White.

Jego oszałamiająca technika gry na akustycznej i elektrycznej gitarze dała mu status najchętniej słuchanego przez rzesze fanów, a jego koncerty są oblegane przez miłośników głębszej muzyki, zatopionej lirycznie w uderzające dusze dźwięki.

Al Di Meola jest także pionierem fuzji muzyki świata z jazzem. Powraca on do korzeni latino w takich muzycznych wycieczkach jak Land of the Midnight Sun z 1976r., Elegant Gypsy z 1977 r., czy Casino z 1978r.

Prezentuje bogactwo odcieni flamenco, tanga, rytmów brazylijskich i afrykańskich, dzięki swojej World Sinfonia, która powstała w 1991 r. Ich fuzja muzyki świata została udokumentowana na takich wydawnictwach jak Grande Passion z 2000 (wraz z Toronto Symphony Orchestra), Live in London 2007, Pursuit of Radical Rhapsody 2011 i oszałamiającym DVD z 2012, Marocco Fantasia nagranym na Festiwalu Mawazine w Rabacie, w Maroko.

W Gdańsku Al Di Meola wystąpi po raz pierwszy.

Data: 17 maja 2016 r.
Godzina: 19:00
Miejsce: Filharmonia Bałtycka, ul. Ołowianka 2, Gdańsk
Bilety: miejsca siedzące 110-200pln do nabycia na:
www.kupbilecik.pl
www.interticket.pl
www.bilety24.pl

Al di Meola