Arctic Monkeys na Open’erze

Angielska formacja wystąpi w Gdyni 4 lipca i tym samym dołączyła do ogłoszonych wcześniej: Blur, Queens Of The Stone Age i Kings Of Leon.

Arctic Monkeys to grupa, która już po premierze debiutanckiego albumu z powodzeniem stawała na największych scenach festiwalowych w roli headlinera, a jej członkowie – mimo młodego wieku – mają gigantyczny szacunek wśród rockowego środowiska. Autorzy czterech, doskonale przyjętych płyt, w tym klasycznego już debiutu sprzed siedmiu lat „Whatever People Say I Am That’s What I’m Not”.

Kolejne albumy to sukcesywny rozwój Arctic Monkeys. Ich ostatnie wydawnictwo „Suck It And See” z 2011 eksploruje motywy rocka psychodelicznego i całej amerykańskiej rockowej sceny przełomu lat 60-tych i 70-tych. W tym roku zespół nie koncertował w Europie, z wyjątkiem ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie, dlatego przyszłoroczny sezon festiwalowy będzie dla grupy Alexa Turnera niezwykle ważny, tym bardziej, że zespół pracuje nad nową płytą.

Bilety w specjalnej cenie – karnet 4 dniowy (03.07 – 06.07): 370 PLN; karnet 4 dniowy + pole namiotowe 6 dni (02.07 – 07.07): 450 PLN – są dostępne do 15.01.2013 lub do wyczerpania puli.