Arshenic z nową płytą „Final Collision” w gdańskiej Protokulturze

Kilka dni temu grupa Arshenic wydała swój najnowszy album „Final Collision”. Już w najbliższy piątek 30 sierpnia 2019 r. zespół zaprezentuje na żywo utwory z płyty w klubie Protokultura w Gdańsku. Podczas koncertu rejestrowane będzie koncertowe DVD. Bilety: 30 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu.

arshenic
fot. Ada Nikelewska

Album „Final Collision” to druga długogrająca płyta Arshenic. Zawiera 10 premierowych utworów, w tym trzy wypuszczone dotąd single – Monster, Unspoken, Dear Remorse oraz w formie niespodzianki jeden utwór bonusowy. Zespół rozpoczął prace nad nowym materiałem w drugiej połowie 2016 roku. Jak mówi zespół, ze względu na nietypowe łączenie elementów wielu gatunków muzyki gitarowej, zespołu Arshenic nie można przyporządkować do jednego nurtu. Wśród inspiracji są takie gatunki jak progresywny rock, alternatywny metal, folk metal, death rock czy art rock. Brzmienie albumu zdefiniowane jest poprzez niepowtarzalny wokal, w którym przeplatają się czyste brzmienia, screamy i growle, czyste i przesterowane gitary, zróżnicowany bas, dynamiczną perkusję oraz połączenie instrumentów symfonicznych i elektroniki w tle. Płyta Final Collision” dostępna jest do odsłuchu w serwisach cyfrowych, m.in. na Spotify.

W roli supportu zagra All Trends Aside – trio z Gdańska wykonujące szeroko pojętą muzykę rockową. Ich inspiracje zaczynają się od funku, a kończą na dużo mocniejszych brzmieniach. W czerwcu tego roku zespół udostępnił swoje trzy debiutanckie utwory i na początku wakacji rozpoczął promowanie swojego materiału na pomorskiej scenie.