Blindead: nowa płyta „Ascension”

Grupa Blindead z Gdyni poinformowała, że ich piąta płyta studyjna będzie nosiła tytuł „Ascension” i ukaże się na początku jesieni nakładem wytwórni Mystic Production. Będzie to pierwszy album zespołu z nowym wokalistą, którym został Piotr Pieza (Stone Creek). Poprzedni krążek Blindead to „Absence” z 2013 r.

Album „Ascension” został nagrany w lipcu 2015 roku w Raven Studio z Janem Galbasem (Highwave Studio), w roli współproducenta i realizatora dźwięku. Za partie wokalne, miks, mastering oraz ostateczny szlif producencki płyty odpowiada Jakub Mańkowski, z którym zespół współpracował już przy EP „Impulse” oraz „Affliction XXIX II MXMVI”. Autorem oprawy graficznej jest Bartek Rogalewicz, znany m.in. ze współpracy z zespołami Behemoth, Antigama i Odraza.

Pierwszy singiel z płyty „Ascension” zatytułowany „Hearts” będzie miał swoją premierę w poniedziałek 1 sierpnia o godzinie 20:00, w audycji Kamila Wicika „Muzyczna strefa Radia Gdańsk”, a chwilę później pojawi się też w sieci.

W sobotę, 30 lipca o 19:10, na scenie zamkowej podczas festiwalu Castle Party w Bolkowie, Blindead zagra pierwszy koncert z nowym wokalistą.

UPDATE 01.08.2016


blindead ascension