Blur pierwszą gwiazdą Heineken Open’er Festival 2013

Przyszłoroczny festiwal odbędzie się w dniach 3-6 lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo! Pierwszym potwierdzonym wykonawcą jest brytyjska formacja Blur. Dziś startuje sprzedaż biletów w specjalnych, promocyjnych cenach.

„W listopadowej szarości, wszechogarniającym pesymizmie, europejskim i polskim kryzysie, coraz większym oportunizmie, dominacji mainstreamu i schlebianiu najniższym gustom, przekonaniu „nie da się” pojawia się po raz kolejny wielkie STOP. Rozpoczynamy kolejne odliczenie do Open’era, na którym po raz kolejny udowodnimy, że interesuje nas tylko to co ważne i ciekawe we współczesnej muzyce, to co wartościowe we współczesnej sztuce a także po raz kolejnym udowodnimy, że jest nas naprawdę wielu.

Bardzo lubię ten moment – pierwszy headliner, pierwsze ogłoszenia bo przenosi on nas już w kolejny festiwalowy rok – tym bardziej, kiedy pierwszy ogłaszany wykonawca spełnia oczekiwania i marzenia wielu fanów festiwalu. Panie, Panowie pierwszym headlinerem Heineken Open’er 2013 jest zespół BLUR.”

Mikołaj Ziółkowski / Alter Art

Latem 2013 roku będą najbardziej oczekiwanym zespołem na światowych festiwalach, ale jak na razie tylko dwie europejskie imprezy potwierdziły ich udział. Dziś do festiwali Primavera Sound i Rock Werchter dołączą festiwal Open’er, który z dumą ogłasza pierwszy polski koncert jednego z największych brytyjskich zespołów wszechczasów – Blur! Ich występy live, choć w ostatnich latach niezwykle rzadkie, zawsze zbierają najlepsze recenzje, zarówno wśród fanów muzyki jak i dziennikarzy, a ugruntowana pozycja w ścisłej czołówce światowych gwiazd alternatywnego rocka pozwala im budzić ciągłe zainteresowanie mimo braku nowego albumu. Z siedmioma płytami w dyskografii i kilkunastoma przebojami na koncie, mają wystarczającą ilość materiału by zagrać na Open’erze historyczny koncert!