Bon Jovi na PGE Arenie w Gdańsku

19 czerwca 2013 r. na stadionie PGE Arena w Gdańsku po raz pierwszy wystąpi w Polsce grupa Bon Jovi! Organizatorami wydarzenia są agencja Prestige MJM i Arena Gdańsk Operator.

Bon Jovi to jeden z najbardziej popularnych zespołów na świecie. Przeboje „It`s My Life”, „Livin On a Prayer” czy „Always” grane są każdego dnia w największych stacjach radiowych na wszystkich kontynentach. W przeszłości próba sprowadzenia zespołu do Polski podejmowana była kilkukrotnie. Nigdy jednak zespół na czele z swoim charyzmatycznym wokalistą nie pojawił się w naszym kraju.

– Wreszcie się udało i nie mamy wątpliwości, że to będzie wielkie wydarzenie. Z całą pewnością jeden z największych, jeśli nie największy koncert, który odbędzie się w przyszłym roku w Polsce – mówi Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wspólnie z Areną Gdańsk Operator jest organizatorem występu zespołu Bon Jovi w Gdańsku.

O tym, że koncerty grupy Bon Jovi należą do wyjątkowych nie trzeba nikogo przekonywać. Pod tym względem zespół znajduje się w ścisłej światowej czołówce od bardzo długiego czasu.
– W 2011 roku zespół zarobił na koncertach aż 192 miliony dolarów i został wyprzedzony jedynie przez grupę U2, która zainkasowała 293 miliony dolarów. To najlepiej dowodzi, że mamy do czynienia z artystą, który potrafi zapełnić największe obiekty na świecie. Mamy nadzieję, że podobnie będzie w Polsce – przekonuje Mateusz Pawlicki z agencji Prestige MJM.

Koncert w Gdańsku będzie drugim wielkim wydarzeniem muzycznym na PGE Arenie. W wrześniu 2012 roku na gdańskim stadionie śpiewała Jennifer Lopez. Organizatorzy tuż po zakończeniu występu amerykańskiej wokalistki zapowiadali współpracę przy kolejnym dużym projekcie.
– Liczymy, że również tym razem zainteresowanie będzie duże. Czasu na sprzedaż biletów jest znacznie więcej i dlatego spodziewamy się jeszcze większej liczby fanów aniżeli w przypadku koncertu Jennifer Lopez – tłumaczy Marek Kurzawa z agencji Prestige MJM.

Czerwcowy koncert odbędzie się w ramach światowej trasy koncertowej „Because We Can – The Tour”. Nie zabraknie na niej największych światowych ośrodków. Zespół Bon Jovi wystąpi między innymi na tak wspaniałych obiektach jak: FNB Stadium w Johannesburgu, Stadion Olimpijski w Sztokholmie, Stadion Parken w Kopenhadze, Stadion Olimpijski w Berlinie, Etihad Stadium w Manchesterze oraz Stadion Olimpijski w Monachium.

– Gdańsk podobnie jak w przypadku koncertu Jennifer Lopez znajdzie się w gronie największych. Będzie to bez wątpienia niesamowita promocja zarówno dla miasta jak i obiektu jakim jest PGE ARENA – mówi Borys Hymczak, prezes zarządu Arena Gdańsk Operator.

Bilety na koncert zespołu Bon Jovi będą miały zróżnicowane ceny. Najtańsze wejściówki po 99 złotych będzie można nabywać na trybuny znajdujące się po przeciwnej (w stosunku do sceny) stronie stadionu. Po 180 złotych wyceniono bilety na górnych trybunach gdańskiego obiektu. Z kolei 250 złotych to cena biletu na dolnej trybunie. Na miejsca na murawie większość biletów kosztowała będzie 190 złotych. Z kolei bilet do Golden Circle, czyli strefy znajdującej się tuż pod sceną wyceniono na 350 złotych. Do tego sektora będzie też można nabywać tzw. zestawy specjalne. W ich skład wchodzić będą: bilet na koncert w sektorze Golden Circle, prawo do wcześniejszego wejścia do sektora Golden Circle tuż przed ogólnym otwarciem bram, pamiątkowy program touru Bon Jovi oraz pamiątkowy laminowany identyfikator. Taki zestaw kosztował będzie 500 złotych. Z kolei bilety VIP (z dostępem do cateringu) kosztowały będą 550 złotych. Wyjątkową ofertą będą bilety do tzw. Diamond Circle, czyli strefy zlokalizowanej pomiędzy sceną, a wybiegiem. Szczegółową informację na ten temat będzie można odnaleźć na stronach firm sprzedających wejściówki na koncert.

Bilety będzie można kupować za pośrednictwem stron: www.imprezyprestige.com oraz www.eventim.pl. Będzie je także można kupować w sieci salonów EMPIK oraz w sklepach MEDIA MARKT. Początek sprzedaży zaplanowano w piątek, 9 listopada, o godzinie 9.00.

1 bilet na koncert VIP Experience w sektorze Diamond Circle zawiera:
– preferowane wcześniejsze wejście przed otwarciem bram
– imprezę przed koncertem
– bar VIP, który zawiera darmowe piwo, wino oraz napoje bezalkoholowe
– bar VIP, który zawiera darmowe ciepłe i zimne posiłki
– imprezę przed koncertem z największymi przebojami Bon Jovi
– wyjątkowe gadżety Bon Jovi